Muzikál: Na srdci mi hraj
divadelné predstavenie plné hitov Karola Duchoňa

Pravdivý príbeh ožije krásnou hudbou a výbornými činohernými výkonmi v réžii Karola Vosátka. Zažite Karola Duchoňa od výhry až po prehru. Od jeho najväčšej slávy po strmý pád. Príbeh zachytáva životnú dráhu tohto muža, od bezstarostnej mladosti cez bohémsky život až po tragický a smutný koniec. Ponecháva otázku v pozadí, či sa nedalo „zachrániť“ túto legendu, či si dostatočne vážime skutočné talenty a osobnosti. Či dokážeme vnímať nemý krik zdanlivo úspešného, bezprostredného človeka milujúceho život. Či za jeho ľahkosťou dokážeme rozoznať strach a potrebu obyčajnej pomoci.
Predstavenie je NEPRÍSTUPNÉ pre divákov do 8 rokov!
Dress code: Smart casual
Organizátor v prípade nevhodného oblečenia, vzhľadom na spoločenskú udalosť, si vyhradzuje právo odmietnuť vám vstup na podujatie.
Punčobranie (Vianočný rínok)

Pozývame vás na podujatie Punčobranie ( Vianočný rinok). Tentokrát to skusime na našom obvyklom mieste , na tržnici a v jej okolí v Partizánskom. Tu sa v sobotu pred prvou Adventnou nedeľou zídu ľudia z okolia, ktorí niečo pestujú, chovajú a vyrábajú. Farmári a hand made výrobcovia ponúknu vianočný aj nevianočný tovar, chutný punč, varené vinko či čaj a rôzne iné dobroty. Veríme, že znovu vytvoríme tradíciu v podujatí, kde sa môžete stretnúť s priateľmi a užiť si chutné, krásne a voňavé popoludnie a podvečer a domov si odnesiete nielen pekný zážitok, dobrý pocit, ale aj nejaký ten vianočný darček pre vašich blízkych či pre seba
Mikuláš a mesto deťom

Už 1. decembra navštívi deti v meste Mikuláš. Okrem sladkého prekvapenia sa môžete tešiť na pekný program a rozsvietenie vianočnej výzdoby. Tešíme sa na Vás.
RND: Ako sme sa hľadali

Hra Ako sme sa hľadali, ktorú Stanislav Štepka napísal na základe autentického listu z roku 1584, mala prvú premiéru v roku 1983 v trnavskom divadle v réžii Juraja Nvotu (v RND mala druhú premiéru v roku 2003). A práve Juraj Nvota je aj režisérom novej, upravenej, doplnenej najnovšej verzie Štepkovej poetickej hry.
A pretože myšlienky o našej národnej ceste a hľadanie identity sú v našej spoločnosti stále mimoriadne aktuálne, rozhodli sme sa hru uviesť v našom divadle – v novej aktuálnej autorskej a režijnej podobe.
Vianočné mestečko

Pripravujeme pre vás aj formát Vianočného mestečka 2024. Tešíme sa na Vás. Veríme, že bohatý program a predávaný vianočný sortiment zaručia peknú predvianočnú atmosféru. Tešíme sa na Vás.
Program:
16:00 – Kapela ZUŠ (pred domom kultúry)
16:00 – Tvorivé dielne (Výstavná sieň DK)
17:30 – Kapela Paperboat (pred Domom kultúry)
Vianočné mestečko

Pripravujeme pre vás aj formát Vianočného mestečka 2024. Tešíme sa na Vás. Veríme, že bohatý program a predávaný vianočný sortiment zaručia peknú predvianočnú atmosféru. Tešíme sa na Vás.
Program:
09:00 – predaj zabíjačkových špecialít
10:00 – Seniori z Baťovian
15:30 – Vianočné sprevádzanie s Fabrikou umenia
16:30 – Súrodenci Poliakovci
17:30 – Skupina Retro
Vianočné mestečko

Pripravujeme pre vás aj formát Vianočného mestečka 2024. Tešíme sa na Vás. Veríme, že bohatý program a predávaný vianočný sortiment zaručia peknú predvianočnú atmosféru. Tešíme sa na Vás.
Program:
16:00 – Veronika Danišová, F. Kadera
16:45 – Príhovor primátora
16:45 – Rozsvietenie III. vianočnej sviece
17:00 – Veronika Rabada
18:00 – Ukitas
Fešanda: Labutie jazero

Labutie jazero – rozprávanie, hudba a tanec podľa najznámejšieho baletného titulu pre deti I. stupňa ZŠ. Staňte sa s nami na chvíľu skutočnými baletkami.
Aktivita bez rodičov pre deti vo veku 5 – 9 rokov
Rezervácia miesta vopred telefonicky 0908 159 393 (Veronika Palkova)
Silvester v meste

Príďte spoločne osláviť záver kalendárneho roka na Námestie SNP v Partizánskom. Silvestrovský večer bude na pešej zóne pripravený hudobno-zábavný program. Po 19. hodine odpálime silvestrovský ohňostroj a po ňom bude až do 22. hodiny pokračovať diskotéka.
Tešíme sa na stretnutie s Vami!
Fešanda: Mini pohybko

Mini Pohybko je cvičenie, tanec a spievanie pre najmenších. Poďte sa s nami zahrať, zabaviť a spoznať nových kamarátov.
Aktivita s rodičom pre deti od 6 mesiacov do 3 rokov.
Rezervácia miesta vopred telefonicky 0948 233 885 (Mini Pohybko)
Stretnutie pri hudbe, čaji, čaji s…
alebo
Valentínsky cornhole

Výbor ms. časti Šípok pozýva občanov na Valentínsky turnaj zmiešaných dvojíc v cornhole. Turnaj sa koná v stredu 14. februára večer o 17:30 h. Privítame aj všetkých ostatných na stretnutí pri hudbe, čaji a čaji s …
Chynorianske ochodnícke divadlo
Teta na zjedenie

Chynorianske ochotnícke divadlo predstaví v Partizánskom svoju divadelnú hru Teta na zjedenie. Čiernu komédiu o príbehu tety Viery zahrajú v spoločenskej sály Domu kultúry v piatok 21. februára 2025 o 18. hodine.
Vstupenky si môžete zakúpiť v kancelárii Mestskej umeleckej agentúry v Dome kultúry na prvom poschodí v pracovných dňoch od 7:00 do 15:00 h alebo rezervovať telefonicky na 038 / 7493815.
Talkshow: Prevažne nevážne

Prevážne nevážne je zábavná show, ktorá vás rozveselí a dostane do vynikajúcej nálady. Show je prepletená skvelým humorom od samého začiatku až do konca. V úlohe moderátora sa prestaví herec a zabávač Vladimír Kobielsky. Sekundovať mu bude spevák a hudobník Dávid Bílek. V plnom nasadení sa zúčastnia aj Filip Tuma, Adam Bardy a Helena Krajčiová.
Máte sa na čo tešiť !
Predstavenie sa uskutoční v sále hotela Azul .Vstupenky budú v predaji na recepcii hotela Azul alebo na
Silné reči

Čo vyviedol február ľudstvu, že sme si z neho nechali len 28 dní? Aj v najkratšom mesiaci roka sa však treba smiať a ani fašiangové prejedačky nám nezabránia v tom, aby sme vás prišli zabaviť. Silné Reči opäť vyrážajú za vami, vždy v inej zostave a s novými vtipmi! Už 22.2.2025 v Partizánskom vás budú baviť: Šimon Ferstl, Docent, Samo Trnka, Joe Trendy.
UPOZORNENIE:
Vstup na show je až od 15 rokov. Na vystúpenie odporúčame prísť s dostatočným predstihom, aby sme vás mohli riadne usadiť a nezmeškali ste úvod show.
Fašiangy v meste

Mesto Partizánske a Mestská umelecká agentúra Partizánske vás pozývajú na symbolické ukončenie fašiangovej sezóny.
Program
09:00 – výroba a predaj zabíjačkových špecialít
10:00 – fašiangový sprievod FS Jánošík, DFS Fialka, príhovor primátora mesta
11:00 – Sweet line (Radovan Havlík, Marta Kindl)
12:30 – reprodukovaná hudba
Divadlo mladých Šesť Pé: Beštia

BUDE PREMIÉRA!
Milí priatelia divadla,
naša nová inscenácia je takmer pripravená a my sa už nevieme dočkať, kedy ju predstavíme práve Vám! Srdečne vás pozývame na premiéru, ktorá sa uskutoční 1. marca 2025 o 19:00 v Dome kultúry Partizánske.
Príďte s nami prežiť ďalší príbeh plný emócií a myšlienok z dielne Divadla mladých Šesť Pé. Veríme, že si nájdete cestu do hľadiska a spolu si užijeme výnimočný divadelný večer.
Vstupenky v predaji od pondelka 10. februára 2025 v kancelárii Mestskej umeleckej agentúry v DK Partizánske, na I. poschodí v pracovných dňoch od 7:00 do 15:00h.
Rezervácie: 038/7493815
Tešíme sa na vás!
Divadlo: Milujem ťa, ale…
najlepšia broadwayská hudobná komédia súčasnosti

Mestská umelecká agentúra vás pozýva na nové predstavenie Jána Ďurovčíka Milujem ťa, ale…
Najúspešnejšia broadwayská muzikálová komédia súčasnosti (THE NEW YORK TIMES) prichádza na Slovensko v réžii Jána Ďurovčíka! Hudobná komédia Milujem ťa, ale… zachytáva rôzne podoby vzťahu a lásky vo všetkých jej formách. Prostredníctvom piesní či skečov sa prvá časť venuje randeniu, láske a smeruje až k manželstvu, zatiaľ čo druhá časť odhaľuje trápenia a triumfy, súvisiace so svokrovcami, novorodencami či výletmi v rodinnom aute. Vďaka sviežemu humoru a hudobným číslam si táto novinka z dielne Jána Ďurovčíka získa nejedného diváka. Predstavenie je určené pre divákov nad 15 rokov.
Vstupenky si môžete zakúpiť v kancelárii mestskej umeleckej agentúry v Dome kultúry v pracovných dňoch od 7.00 do 15:00h, rezervovať telefonicky na 038 749 3815. Vstupenky si môžeš zakúpiť na www.predpredaj.sk alebo www.ticketportal.sk.
Radošinské naivné divadlo – Pavilón B
pridané predstavenie

Stanislav Štepka „Boli u nás také časy, kedy sa človek musel hrať na blázna, aby mohol čosi nahlas povedať. Áno, boli také časy a dnes neviem, či sa už načisto minuli… Začal som hovoriť o začiatku osemdesiatych rokov dvadsiateho storočia, keď som si musel vymyslieť pre RND psychiatrickú liečebňu s primárkou, jej pomocníkom a skupinou pacientov, aby sme mohli z javiska nahlas hovoriť o manipulácii s ľuďmi, ale aj o moci a nemoci mocných. Náš Pavilón B sa hral od premiéry skoro tristokrát. A mám pocit, že sa pokojne môže hrať aj dnes, pretože mnohým tu stále chutí moc, manipulátorov neubúda a normálny človek sa nestačí čudovať… Azda aj preto nové uvedenie tejto psychofrašky nestráca na aktuálnosti. Ba práve naopak.“
Vstupenky si môžete zakúpiť v kancelárii Mestskej umeleckej agentúry v Dome kultúry na 1. poschodí v pracovných dňoch 7:00 – 15:00 alebo telefonicky rezervovať na 038 / 7493815.
Radošinské naivné divadlo – Pavilón B

Stanislav Štepka „Boli u nás také časy, kedy sa človek musel hrať na blázna, aby mohol čosi nahlas povedať. Áno, boli také časy a dnes neviem, či sa už načisto minuli… Začal som hovoriť o začiatku osemdesiatych rokov dvadsiateho storočia, keď som si musel vymyslieť pre RND psychiatrickú liečebňu s primárkou, jej pomocníkom a skupinou pacientov, aby sme mohli z javiska nahlas hovoriť o manipulácii s ľuďmi, ale aj o moci a nemoci mocných. Náš Pavilón B sa hral od premiéry skoro tristokrát. A mám pocit, že sa pokojne môže hrať aj dnes, pretože mnohým tu stále chutí moc, manipulátorov neubúda a normálny človek sa nestačí čudovať… Azda aj preto nové uvedenie tejto psychofrašky nestráca na aktuálnosti. Ba práve naopak.“
Vstupenky si môžete zakúpiť v kancelárii Mestskej umeleckej agentúry v Dome kultúry na 1. poschodí v pracovných dňoch 7:00 – 15:00 alebo telefonicky rezervovať na 038 / 7493815.
Svetový deň vody

- 22. marec je svetovým dňom vody. Primátor Mesta Partizánske a Západoslovenská vodárenská spoločnosť, a.s.. Odštepný závod Topoľčany, k Svetovému dňu vody pripravili nasledovnú prezentáciu prevádzkových činností spoločnosti:
- ukážky strojov, zariadení a činností vodárenských pracovníkov
- ukážka zhotovenia vodovodnej prípojky
- ukážky opravy vodovodného potrubia v prípade poruchy
- ukážka techniky na čistenie kanalizácie
- ukážka techniky na vyhľadávanie vodovodného potrubia
Cisterna s pitnou vodou
- zabezpečenie dodávky pitnej vody v núdzových situáciách
Bezplatná analýza pitnej vody z domácich studní na dusičnany
- akreditované laboratórium vykoná bezplatné stanovenie dusičnanov, pH a tvrdosti vody z prinesených vzoriek vody z domácich studní (počet analyzovaných vzoriek je obmedzený),
- vzorky vody treba priniesť v minimálnom objeme 200-250 ml v čistej nádobe (odpustená voda zo studne v dĺžke min. 5 min.), označené menom, adresou a tel. číslom zákazníka.
Orientačný časový harmonogram akcie
10:00 Otvorenie, príhovor primátora a riaditeľa ZsVS, as. OZ. TO
10:10 Ukážka zhotovenia vodovodnej pripojky
10:30 Vystúpenie žiakov ZUŠ Partizánske
11:00 Vyhodnotenie výtvarnej súťaže pre ZŠ a MŠ, ocenenie víťazov
11:20 Ukážka opravy vodovodného potrubia v pripade poruchy
11:40 Vystúpenie žiakov ZUŠ Partizánske
12:00 Ukončenie
Všetkých srdečne pozývame!
Noc s Andersenom

Celoslovenské podujatie venované narodeniu slávneho dánskeho rozprávkara Hansa Christiana Andersena sa uskutoční v Ms. knižnici v piatok 28. marca 2025. Je určené pre vopred vybratý kolektív detí, ktoré čaká noc plná dobrodružstva a nezabudnuteľných zážitkov zo sveta rozprávok a kúziel.
Jarný rínok

Jarný rínok opäť ako minulý rok prebehne na tržnici. Aby sme podporili našu pôvodnú myšlienku „vráťme ľudí z marketov na trhy“. Tržnicu trochu rozšírime, stánky budú v jej okolí , na parkoviskách, pred podchodom a teraz ako novinka aj na druhej strane podchodu. Jarný Rínok bude trošku menší ako ten septembrový, ale určite prinesie krásne hand made výrobky, skvelé jedlo, rôznorodý veľkonočný tovar a príjemné stretnutia s priateľmi. Nakúpite kraslice, obrusy, dekorácie a urobíme si spolu pekné sobotné popoludnie!
Divadlo: Klimaktérium 2

Zdá sa vám, že o ženách v období klimaktéria sme už povedali všetko? Mýlite sa! Poľská autorka Elżbieta Jodłowska a s ňou aj vaše obľúbené herečky sú späť! Vrátili sa na javisko s novým divadelným hitom! A s novou pozitívnou energiou!
Inscenácia „Klimaktérium 2 alebo ošiaľ menopauzy“ je pokračovaním úspešnej divadelnej komédie s pesničkami, kde sa s vtipom a sebairóniou preberá neľahká životná etapa každej zo žien. V Partizánskom si ju budete môcť pozrieť v pondelok 7. apríla 2025 v spoločenskej sále Domu kultúry.
Vstupenky sú v predaji v kancelárii Mestskej umeleckej agentúry v DK Partizánske, prípadne si ich môžete rezervovať na tel. čísle 038/7493815.
Deň Zeme v Baťovianskej záhrade

NESEĎ DOMA A POĎ VON!
Vytvor si svoj tím a príď zdolať eko výzvu. Dokážeš odpovedať na všetky otázky v určenom čase?
Alebo si v záhrade zahraj stolovú hru, či vyrieš hádanky… Tešíme sa na teba.
Temné kecy

Osemdesiatka: Stavanie mája

Čas: 18:00
18:00 – 18:15 stavanie mája s FS Jánošík
18:20 – 19:10 vystúpenie FS Škrupinka
od 19:20 škola tanca s FS Škrupinka a ľudová veselica
Party kvíz s live hudbou v Pražiarni

Po dlhšej pauze sme pre vás pripravili jedinečný PARTYa kvíz! Zahráme si ako obvykle, ale k tomu nám zahrá dvojica skvelých muzikantov. Jeden z najlepších gitaristov Peter Bulík, ktorého poznáte aj so šou Milujem Slovensko a herec, spevák , imitátor a šoumen Ivan Kozák. Vezmite kamošov, rodinu, rodičov a príďte sa zabaviť, užiť si sobotný podvečer a pri tom si dať kávičku, horúcu čokoládu, čajík , vínko alebo čokoľvek iné, čo vám príde na chuť. Vstup je 5€/osobu, cena je trošku vyššia ako inokedy kôli kapele
. 3 tímy budú ocenené. Počet ľudí v tíme 2-8. Registrácia v správe, alebo na bare.
Môžete sa tešiť na niekoľko okruhov otázok z rôznorodých oblastí, aby mal každý tím šancu zažiariť. Po kvize sa zostávame baviť na živú hudbu a medzitým Ivanove imitátorské stand upy , pridať sa môžu po kvíze aj tí, ktorým sa súťažiť nechce. Teší sa na vás Peťa z Užitočních ľudí a Pražiareň Stará Baťovka.
Stavanie mája

Výbor mestskej časti Veľké Bielice vás srdečne pozýva na tradičné stavanie mája, ktoré sa uskutoční v nedeľu 27. mája 2025 o 17. hodine za kultúrnym domom vo Veľkých Bieliciach.
Divadlo: Náš priateľ René

Mozog naložený v liehu, humor láskavo objímajúci hlúposť národa a divadelný skvost, ktorý neohlodal zub času, práve naopak! Vychutnajte si jedinečný návrat legendárnej hry, ktorú vytvorila a s úspechom hrala ikonická dvojica Milan Lasica a Július Satinský. Kultový kúsok plný satiry, dôvtipu a šarmu energicky a svojsky interpretujú Juraj Kemka a Lukáš Latinák! Naložte si s nami mozgy v smiechu, lebo len ten dokáže liečiť neduhy kolektívneho charakteru.
Pod vedením režiséra Jakuba Nvotu nás čaká moderná interpretácia divadelného klenotu, ktorá poteší nielen fanúšikov Lasicu a Satinského, ale aj nadšencov kvalitného domáceho humoru a divadelného umenia. Hudobný sprievod v podaní Kamila Mikulčíka a kostýmy Kataríny Hollej dodávajú predstaveniu súčasný nádych, no pritom zachovajú jeho pôvodného ducha.
Májový kultúrny festival

Májový kultúrny festival v Partizánskom!
Príďte s nami osláviť krásu folklóru a hudby na Májovom kultúrnom festivale, ktorý sa uskutoční 30. apríla 2025 na Námestí SNP v Partizánskom!
Na čo sa môžete tešiť?
18:30 | STAVANIE MÁJA
Stavanie mája Folklórnym súborom Jánošík a Detským folklórnym súborom Fialka
19:00 | OTVORENIE FESTIVALU
otvorenie festivalu primátorom mesta Partizánske
19:10 | FS JÁNOŠÍK
program pri príležitosti 75. výročia založenia FS Jánošík
20:15 | LAMPIÓNOVÝ SPRIEVOD
Svetielka v rukách detí privítajú prichádzajúci mesiac lásky
20:30 | VIBE BAND
koncert
22:00 | MALALATA
koncert
Príďte si užiť kultúru, hudbu a tradície pod aprílovo-májovým nebom! Nezabudnite pozvať aj svojich priateľov!
Kedy a kde?
30.4.2025, Námestie SNP, Partizánske
Trident Mayday Open Air

Arax [sk]
Beaty [cz]
Elderik & S Sarsheti [sk]
Mila207 [cz]
Dealor [sk]
Piatok [sk]
Gepi [sk]
Za hranicou pohybu
tanečná súťaž všetkých štýlov

– 3 výkonnostné úrovne – začiatočníci, stredný level, profi level
– uznávaná a rešpektovaná porota
– férové štartovné – môžete súťažiť aj za normálne peniaze
– skvelá atmosféra
– výborné súťažné podmienky
– zaujíimavé prizemoney – viac info v propozíciách
– disco dance a slow
– Hip-hop
– spoločenské tance
– contemporary a modern dance
– jazz dance
– balet
– carribian dance
– Latin dance
– Open, ak váš štýl nemáme
Medzinárodný deň hasičov

III. ročník prezentačného dňa činnosti a techniky hasičov a hasičských zborov z Partizánskeho a okolia sa uskutoční vo štvrtok 1. mája 2025 o 10. hodine na Námestí SNP v Partizánskom. Srdečne vás pozývame!
Za hranicou pohybu
tanečná súťaž všetkých štýlov

– 3 výkonnostné úrovne – začiatočníci, stredný level, profi level
– uznávaná a rešpektovaná porota
– férové štartovné – môžete súťažiť aj za normálne peniaze
– skvelá atmosféra
– výborné súťažné podmienky
– zaujíimavé prizemoney – viac info v propozíciách
– disco dance a slow
– Hip-hop
– spoločenské tance
– contemporary a modern dance
– jazz dance
– balet
– carribian dance
– Latin dance
– Open, ak váš štýl nemáme
Za hranicou pohybu
tanečná súťaž všetkých štýlov

– 3 výkonnostné úrovne – začiatočníci, stredný level, profi level
– uznávaná a rešpektovaná porota
– férové štartovné – môžete súťažiť aj za normálne peniaze
– skvelá atmosféra
– výborné súťažné podmienky
– zaujíimavé prizemoney – viac info v propozíciách
– disco dance a slow
– Hip-hop
– spoločenské tance
– contemporary a modern dance
– jazz dance
– balet
– carribian dance
– Latin dance
– Open, ak váš štýl nemáme
TRILOGIC Majáles

Priprav sa na DnB Rumble! TRILOGIC ti v sobotu 3. mája 2025 opäť prináša poriadny Drum & Bass zážitok! Tentokrát sa o tvoju nezabudnuteľnú noc postarajú majstri za gramcami:
- PRDK
- ZIGI SC
- BEA
- KATO
- Necro & Presenta
v doplnení TRILOGIC CREW:
- YOSE
- IVYS
- ATOMIX
- ADGEE, ktorú si nesmieš nechať ujsť!
Priprav sa na vyšperkované Neuro sety od Ziggy SC, PRDK, BEA a ďalších špičkových DJov, ktorí ťa vtiahnu do víru nekonečných lámaných beatov. Príchod Mája oslávime vo Fabrika Industrial Event Hall v Partizánskom na vlnách hudobnej extázy, tak ako to máme radi!
Za hranicou pohybu
tanečná súťaž všetkých štýlov

– 3 výkonnostné úrovne – začiatočníci, stredný level, profi level
– uznávaná a rešpektovaná porota
– férové štartovné – môžete súťažiť aj za normálne peniaze
– skvelá atmosféra
– výborné súťažné podmienky
– zaujíimavé prizemoney – viac info v propozíciách
– disco dance a slow
– Hip-hop
– spoločenské tance
– contemporary a modern dance
– jazz dance
– balet
– carribian dance
– Latin dance
– Open, ak váš štýl nemáme
Zelený rínok

Aby sme podporili našu pôvodnú myšlienku „vráťme ľudí z marketov na trhy“, vymysleli sme nové podujatie! Zelený rínok.
Aby ste si mohli v jarnom období zasadiť nielen tradičné rajčiny, papriky, či uhorky, ale aj sadenice chilli, levandule alebo izbových rastlín, rozhodli sme sa usporiadať Zelený rínok zameraný na všetko súvisiace so záhradou. Zaplníme tržnicu a možno aj časť parku. Záhradnícky sortiment doplníme aj domácimi produktami. Zelený rinok bude menší, ale o to zaujímavejší. Nakúpite tu sadenice, stromky, kríky, ale aj izbové rastliny, záhradnícke potreby , rôzne domáce dobroty a dekorácie do záhrady a urobíme si spolu pekný sviatočný deň!
Brány tržnice budú pre verejnosť otvorené od 10. do 17. hodiny.
Deň otvorených dverí v rádioklube Partizánske

Všimli ste si tie veľké stožiare s anténami nad záhradkárskou kolóniou v Návojovciach? Práve tu má svoje vysielacie pracovisko Rádioklub KAPA – OM3KAP Partizánske, ktorý rozvíja svoju činnosť už viac ako 75 rokov. Za ten čas vychoval niekoľko desiatok rádioamatérov a vysokokvalifikovaných odborníkov v rôznych technických odvetviach, ktorí sa aj vďaka svojim schopnostiam a vedomostiam z rádiotechniky vypracovali do mnohých vedúcich pozícií na Slovensku i v zahraničí.
Každoročne v polovici apríla oslavujeme Svetový deň rádioamatérov a pri tejto príležitosti pripravujeme niekoľko podujatí pre verejnosť. Tým prvým je Deň otvorených dverí v rádioklube, počas ktorého chceme najmä deťom a mládeži predstaviť svoj zaujímavý koníček: možnosť spojiť sa prostredníctvom vysielačiek s rádioamatérmi na celom svete, získať nové priateľstvá, zdokonaliť sa v cudzích jazykoch, geografii či v technike, ale aj dosahovať popredné priečky v národných a medzinárodných súťažiach.
Štrkovecké športovčatá

Pohyb je náš kamarát, športuj a poď vyhrávať! Milí štrkovčania,
v nedeľu 18. mája sa uskutoční 2. ročník rodinno-športovej akcie „Štrkovecké športovčatá“, na ktorú by sme vás radi srdečne pozvali. Zmyslom akcie je využiť krásny športový areál na ZŠ Rudolfa Jašíka a stráviť čas so svojimi ratolesťami pri rôznych druhoch športu. Príďte sa zabaviť, zašportovať si a psychicky zrelaxovať v kruhu susedov, známych a samozrejme vašich detičiek. Veríme, že sa radi zúčastníte.
Akcia je určená pre všetky vekové kategórie (deti + rodičia). Treba prísť v športovom oblečení a s dobrou náladou. Pitný režim a sladká odmena pre najmladších sú zabezpečené. V prípade záujmu vás prosíme zaslať mená účastníkov (detí a rodičov) na emailovú adresu radovan.mik.strkovec@gmail.com do 16.5.2025 resp. čím skôr. Bližšie informácie na tel. čísle 0907 170 659 alebo 0948 155 015.
Tešíme sa na vašu účasť a na spoločne strávený čas. Igor, Radovan a členovia VMC Štrkovec.
Gastro music festival

Pozývame na GASTRO MUSIC FESTIVAL v našom meste už od 22.5. – 25.5.2025
Program:
ŠTVRTOK:
16:00 CHRIS ELLYS
18:00 CHRIS ELLYS
19:00 CHRIS ELLYS
20:00 CHRIS ELLYS
PIATOK:
16:00 ADAM URBAN
16:30 MARTIN HARICH
17:00 ADAM URBAN
17:30 MARTIN HARICH
18:00 ADAM URBAN
18:30 MARTIN HARICH
19:00 ADAM URBAN
19:30 MARTIN HARICH
20:00 ADAM URBAN
20:30 PARTYTIME – ROBERT BURIAN
SOBOTA:
11:00-19:00 DETSKÝ KÚTIK
14:30 BRAÑO MOJSEJ & BAND
15:00 KING SHAOLIN
15:30 MINIDISCO
16:30 MATEJ SMUTNÝ
17:00 BRAÑO MOJSEJ & BAND
17:30 KING SHAOLIN
18:00 MINIDISCO
18:30 BRAÑO MOJSEJ & BAND
19:00 MATEJ SMUTNÝ
19:30 KING SHAOLIN
20:00 MATEJ SMUTNÝ
20:30 BRAÑO MOJSEJ & BAND
21:00 KING SHAOLIN
21:30 MATEJ SMUTNÝ
NEDEĽA:
11:00-19:00 M DETSKÝ KÚTIK
14:00 DUO LIVE GUITARS
15:30 MINIDISCO
16:00 DUO LIVE GUITARS
17:30 MINIDISCO
18:00 DUO LIVE GUITARS
19:00 DUO LIVE GUITARS
Gastro music festival

Pozývame na GASTRO MUSIC FESTIVAL v našom meste už od 22.5. – 25.5.2025
Program:
ŠTVRTOK:
16:00 CHRIS ELLYS
18:00 CHRIS ELLYS
19:00 CHRIS ELLYS
20:00 CHRIS ELLYS
PIATOK:
16:00 ADAM URBAN
16:30 MARTIN HARICH
17:00 ADAM URBAN
17:30 MARTIN HARICH
18:00 ADAM URBAN
18:30 MARTIN HARICH
19:00 ADAM URBAN
19:30 MARTIN HARICH
20:00 ADAM URBAN
20:30 PARTYTIME – ROBERT BURIAN
SOBOTA:
11:00-19:00 DETSKÝ KÚTIK
14:30 BRAÑO MOJSEJ & BAND
15:00 KING SHAOLIN
15:30 MINIDISCO
16:30 MATEJ SMUTNÝ
17:00 BRAÑO MOJSEJ & BAND
17:30 KING SHAOLIN
18:00 MINIDISCO
18:30 BRAÑO MOJSEJ & BAND
19:00 MATEJ SMUTNÝ
19:30 KING SHAOLIN
20:00 MATEJ SMUTNÝ
20:30 BRAÑO MOJSEJ & BAND
21:00 KING SHAOLIN
21:30 MATEJ SMUTNÝ
NEDEĽA:
11:00-19:00 M DETSKÝ KÚTIK
14:00 DUO LIVE GUITARS
15:30 MINIDISCO
16:00 DUO LIVE GUITARS
17:30 MINIDISCO
18:00 DUO LIVE GUITARS
19:00 DUO LIVE GUITARS
Gastro music festival

Pozývame na GASTRO MUSIC FESTIVAL v našom meste už od 22.5. – 25.5.2025
Program:
ŠTVRTOK:
16:00 CHRIS ELLYS
18:00 CHRIS ELLYS
19:00 CHRIS ELLYS
20:00 CHRIS ELLYS
PIATOK:
16:00 ADAM URBAN
16:30 MARTIN HARICH
17:00 ADAM URBAN
17:30 MARTIN HARICH
18:00 ADAM URBAN
18:30 MARTIN HARICH
19:00 ADAM URBAN
19:30 MARTIN HARICH
20:00 ADAM URBAN
20:30 PARTYTIME – ROBERT BURIAN
SOBOTA:
11:00-19:00 DETSKÝ KÚTIK
14:30 BRAÑO MOJSEJ & BAND
15:00 KING SHAOLIN
15:30 MINIDISCO
16:30 MATEJ SMUTNÝ
17:00 BRAÑO MOJSEJ & BAND
17:30 KING SHAOLIN
18:00 MINIDISCO
18:30 BRAÑO MOJSEJ & BAND
19:00 MATEJ SMUTNÝ
19:30 KING SHAOLIN
20:00 MATEJ SMUTNÝ
20:30 BRAÑO MOJSEJ & BAND
21:00 KING SHAOLIN
21:30 MATEJ SMUTNÝ
NEDEĽA:
11:00-19:00 M DETSKÝ KÚTIK
14:00 DUO LIVE GUITARS
15:30 MINIDISCO
16:00 DUO LIVE GUITARS
17:30 MINIDISCO
18:00 DUO LIVE GUITARS
19:00 DUO LIVE GUITARS
Gastro music festival

Pozývame na GASTRO MUSIC FESTIVAL v našom meste už od 22.5. – 25.5.2025
Program:
ŠTVRTOK:
16:00 CHRIS ELLYS
18:00 CHRIS ELLYS
19:00 CHRIS ELLYS
20:00 CHRIS ELLYS
PIATOK:
16:00 ADAM URBAN
16:30 MARTIN HARICH
17:00 ADAM URBAN
17:30 MARTIN HARICH
18:00 ADAM URBAN
18:30 MARTIN HARICH
19:00 ADAM URBAN
19:30 MARTIN HARICH
20:00 ADAM URBAN
20:30 PARTYTIME – ROBERT BURIAN
SOBOTA:
11:00-19:00 DETSKÝ KÚTIK
14:30 BRAÑO MOJSEJ & BAND
15:00 KING SHAOLIN
15:30 MINIDISCO
16:30 MATEJ SMUTNÝ
17:00 BRAÑO MOJSEJ & BAND
17:30 KING SHAOLIN
18:00 MINIDISCO
18:30 BRAÑO MOJSEJ & BAND
19:00 MATEJ SMUTNÝ
19:30 KING SHAOLIN
20:00 MATEJ SMUTNÝ
20:30 BRAÑO MOJSEJ & BAND
21:00 KING SHAOLIN
21:30 MATEJ SMUTNÝ
NEDEĽA:
11:00-19:00 M DETSKÝ KÚTIK
14:00 DUO LIVE GUITARS
15:30 MINIDISCO
16:00 DUO LIVE GUITARS
17:30 MINIDISCO
18:00 DUO LIVE GUITARS
19:00 DUO LIVE GUITARS
Cesta rozprávkovým lesom

Cesta rozprávkovým lesom sa blíži! Veľmi sa na vás všetkých tešíme! Tento rok vás čaká Bubli rybačka od Show DeTom a vystúpenie Sokoliarov sv. Bavona! Tešia sa na vás aj šikovní žiaci z Ars Akademy Súkromná ZUŠ a Základná umelecká škola Partizánske. Okrem toho máme pre vás pripravené rozprávkové stanovištia, atrakcie na lúke pri bývalej chate Ondrej a hlavne veľa zábavy a radosti! Spoločne oslávime Medzinárodný deň detí a vytvoríme nezabudnuteľné spomienky!
Tešíme sa na vás 31. mája 2025!
Víkend otvorených parkov a záhrad
Baťovianska záhrada

6. jún 2025 | piatok
10.00 h || Baťovianska záhrada
„Život na krídlach – Krídla detskej fantázie.“ Montessori hernička Agi pre materské školy.
17.00 h || Ekopark Luhy
Miroslava Dobiašová – Miesto pre načerpanie energie. Návšteva príjemného prostredia. Pre verejnosť.
18.00 h || Baťovianska záhrada
Krátke prezentácie pre verejnosť
- Matej Fabšík – Teplárenstvo modernej doby
- Daniela Majzlanová – Obnova budov a netopiere
- Branislav Fričovský – Geotermál pre naše domovy
- Vladimíra Rybárová – Vodozádržné opatrenia v meste
- Miriam Miková – Zelené Baťovstvo
19.30 h || Baťovianska záhrada
Koncert COLORFUL PEOPLE, multižánroví hudobníci – Lenka Novotná a Juraj Holoda
7. jún 2025 | sobota
10.00 h || Park M. R. Štefánika
Verejná návšteva inšpiratívnej záhrady. Stretávame sa pri Rampolíne v Parku M. R. Štefánika.
13.00 – 18.30 h || Baťovianska záhrada
Baťovianska, záhrada otvorená pre verejnosť.
8. JÚN 2025 | NEDEĽA
10.00 – 12.00 h || Baťovianska záhrada
Brunch pre dobrovoľníkov. Na pozvanie.
12.00 – 15.00 h || Baťovianska záhrada
Pozývame vás na interaktívnu záhradnú hru s názvom „Prilákaj vtáky do svojej záhrady“.
Baťovianska záhrada otvorená pre verejnosť.
15.00 – 16.30 h || Baťovianska záhrada
Život na krídlach – Mysľou a telom v záhrade.“
Pre deti od 8 do 12 rokov.
17.00 – 18.30 h || Baťovianska záhrada
„Život na krídlach – Mysľou a telom v záhrade.“
Pre dospelých.
Víkend otvorených parkov a záhrad
Baťovianska záhrada

6. jún 2025 | piatok
10.00 h || Baťovianska záhrada
„Život na krídlach – Krídla detskej fantázie.“ Montessori hernička Agi pre materské školy.
17.00 h || Ekopark Luhy
Miroslava Dobiašová – Miesto pre načerpanie energie. Návšteva príjemného prostredia. Pre verejnosť.
18.00 h || Baťovianska záhrada
Krátke prezentácie pre verejnosť
- Matej Fabšík – Teplárenstvo modernej doby
- Daniela Majzlanová – Obnova budov a netopiere
- Branislav Fričovský – Geotermál pre naše domovy
- Vladimíra Rybárová – Vodozádržné opatrenia v meste
- Miriam Miková – Zelené Baťovstvo
19.30 h || Baťovianska záhrada
Koncert COLORFUL PEOPLE, multižánroví hudobníci – Lenka Novotná a Juraj Holoda
7. jún 2025 | sobota
10.00 h || Park M. R. Štefánika
Verejná návšteva inšpiratívnej záhrady. Stretávame sa pri Rampolíne v Parku M. R. Štefánika.
13.00 – 18.30 h || Baťovianska záhrada
Baťovianska, záhrada otvorená pre verejnosť.
8. JÚN 2025 | NEDEĽA
10.00 – 12.00 h || Baťovianska záhrada
Brunch pre dobrovoľníkov. Na pozvanie.
12.00 – 15.00 h || Baťovianska záhrada
Pozývame vás na interaktívnu záhradnú hru s názvom „Prilákaj vtáky do svojej záhrady“.
Baťovianska záhrada otvorená pre verejnosť.
15.00 – 16.30 h || Baťovianska záhrada
Život na krídlach – Mysľou a telom v záhrade.“
Pre deti od 8 do 12 rokov.
17.00 – 18.30 h || Baťovianska záhrada
„Život na krídlach – Mysľou a telom v záhrade.“
Pre dospelých.
Deň detí v Návojovciach

Výbor mestskej časti Návojovce a Združenie technických športov Návojovce vás pozývajú na oslavu Medzinárodného dňa detí, ktorá sa uskutoční v sobotu 7. júna 2025 o 15. hodine v Návojovskej doline. Pripravené sú súťaže a atrakcie pre deti, nebude chýbať opekačka.
V prípade nepriaznivého počasia sa akcia ruší.
Víkend otvorených parkov a záhrad
Baťovianska záhrada

6. jún 2025 | piatok
10.00 h || Baťovianska záhrada
„Život na krídlach – Krídla detskej fantázie.“ Montessori hernička Agi pre materské školy.
17.00 h || Ekopark Luhy
Miroslava Dobiašová – Miesto pre načerpanie energie. Návšteva príjemného prostredia. Pre verejnosť.
18.00 h || Baťovianska záhrada
Krátke prezentácie pre verejnosť
- Matej Fabšík – Teplárenstvo modernej doby
- Daniela Majzlanová – Obnova budov a netopiere
- Branislav Fričovský – Geotermál pre naše domovy
- Vladimíra Rybárová – Vodozádržné opatrenia v meste
- Miriam Miková – Zelené Baťovstvo
19.30 h || Baťovianska záhrada
Koncert COLORFUL PEOPLE, multižánroví hudobníci – Lenka Novotná a Juraj Holoda
7. jún 2025 | sobota
10.00 h || Park M. R. Štefánika
Verejná návšteva inšpiratívnej záhrady. Stretávame sa pri Rampolíne v Parku M. R. Štefánika.
13.00 – 18.30 h || Baťovianska záhrada
Baťovianska, záhrada otvorená pre verejnosť.
8. JÚN 2025 | NEDEĽA
10.00 – 12.00 h || Baťovianska záhrada
Brunch pre dobrovoľníkov. Na pozvanie.
12.00 – 15.00 h || Baťovianska záhrada
Pozývame vás na interaktívnu záhradnú hru s názvom „Prilákaj vtáky do svojej záhrady“.
Baťovianska záhrada otvorená pre verejnosť.
15.00 – 16.30 h || Baťovianska záhrada
Život na krídlach – Mysľou a telom v záhrade.“
Pre deti od 8 do 12 rokov.
17.00 – 18.30 h || Baťovianska záhrada
„Život na krídlach – Mysľou a telom v záhrade.“
Pre dospelých.
Divadlo: Malomeštiakova svadba

Pedagogické vedenie: Ladislav Tischler
Hrajú: študenti III. ročníka
