aug
8
Pi
Divadlo: O nevalušnim princoj
aug 8 @ 19:00

Augustový divadelný piatok

O nevalušnim princoj

Kladzanske ľudové divadlo

Oochotníci z kladzianskeho Divadla KĽUD prídu pobaviť partizánske svojou hrou a hereckým umením v nárečí. Na ich predstaveniach sa ľudia bavia a inak tomu nebude ani počas augustového divadelného piatku.

Diváci si budú môcť sadnúť pred pódium na pešej zóne pred Domom kultúry 8. augusta 2025 o 19:00 hod. a zabávať sa na komédii O ňevalušnim princoj.
Tota „modrokrevna“ komedija je jak taki darunek pre šickich ľudzi, co jim je humor Divadla KĽUD tilkom, co je bľiši jak košuľa. Najdu še v ňej šicke kraľe, kraľovne, princove, šašove, ľesne vili, uňešene princezne, hasiči vašňoch, bludne bluďički i bežne radove nadane poddane a aňi o tim ňebudu znac,
 hovorí umelecký šéf ochotníkov a autor Jozef Jenčo

Vhodné pre diváka od 12 rokov. V prípade nepriaznivého počasia sa predstavenie presunie do Spoločenskej sály Domu kultúry.

aug
30
So
AC/DC revival na Salaši
aug 30 @ 20:00

AC/DC revival na Salaši

Svetoznáme hity rockovej legendy a poriadna zábava nebudú ani tento rok na Salaši chýbať! Už tradične prídu skvelí muzikanti do Partizánskeho a ako vždy prinesú peckový rockový koncert. O 20:00 vystupia ACDC revival a zahrajú najväčšie rockové pecky
Interpretácia skladieb je klasická ako u iných revivalov, s miernym vybočením v sólových partoch, ktoré podľa slov gitaristu Petra Bulíka často inšpirujú k vlastnej predstave o konkretnom sóle, pričom sa snaží dodržiavať aspoň základnú koncepciu či atmosféru pôvodných sól Angusa Younga. Ide teda o partiu, ktorá robí revival, ale nie tak úplne, ale hlavne s úctou, a pre radosť diváka aj ich samotných.
Bratislavská kapela hrajúca skvelé rockové pecky od ACDC tak verne, že chvíľami rozmýšľate, či to nie je originál !
Vstupenky v predpredaji sa Salaši alebo online – 10 € , v deň koncertu už iba na Salaši za 14 €.
sep
6
So
Narodeninové mesto – koncert: Peter Nagy
sep 6 @ 20:00

Narodeninové mesto – koncert: Peter Nagy

Sobotný program osláv 87. výročia založenia mesta Partizánske bol po tragických udalostiach z predchádzajúcich dní minimalizovaný a upravený. Pozývame Vás preto na koncert Petra Nagya so skupinou Indigo, ktorý bude v sobotu 6. septembra 2025 o 20. hodine na pešej zóne Námestia SNP.

Vyjadrenie primátora mesta k zmene programu
Zdroj Facebook, 1.9.2025

sep
7
Ne
Divadlo: RND – Ako sme sa hľadali
sep 7 @ 15:44 – 16:44

Divadlo: RND – Ako sme sa hľadali

Hra Ako sme sa hľadali, ktorú Stanislav Štepka napísal na základe autentického listu z roku 1584, mala prvú premiéru v roku 1983 v trnavskom divadle v réžii Juraja Nvotu (v RND mala druhú premiéru v roku 2003). A práve Juraj Nvota je aj režisérom novej, upravenej, doplnenej najnovšej verzie Štepkovej poetickej hry. A pretože myšlienky o našej národnej ceste a hľadanie identity sú v našej spoločnosti stále mimoriadne aktuálne, rozhodli sme sa hru  uviesť v našom divadle – v novej aktuálnej autorskej a režijnej podobe.

Vstupenky na predstavenie zakúpite v kancelárii Mestskej umeleckej agentúry v Dome kultúry, alebo si ich môžete rezervovať telefonicky na 038 / 749 3815

sep
12
Pi
Vesmírne Partizánske
sep 12 @ 18:00 – 21:00

Vesmírne Partizánske

Mesto Partizánske v spolupráci s Hvezdárňou v Partizánskom a Mestskou umeleckou agentúrou vás pozývajú na stretnutie s veľkými nafukovacími modelmi Zeme, Mesiaca, Slnka a Jupitera. Návštevníci sa môžu tešiť aj na večerné pozorovanie s odborným výkladom a netradičné osvetlenie námestia vo večerných hodinách. Podujatie je určené pre širokú verejnosť, najmä pre rodiny s deťmi .Podujatie sa v prípade nepriaznivého počasia neuskutoční.

 

sep
19
Pi
Muzikál: Kubo
sep 19 @ 18:00

Muzikál: Kubo

pocta Jozefovi Krónerovi

Živé, energické a zábavné predstavenie! Muzikál Kubo v modernej a divácky príťažlivej podobe! Originálne piesne Simi Magušinovej, hudba Peter Uličný,  folklór fashion show Adrieny Adamíkovej. Bravúrne herecké a tanečné výkony,  fúzia moderného tanca a folklóru! Plejáda skvelých hercov a tanečníkov! Muzikál KUBO je oslavou slovenského folklóru  a vzdanie  holdu velikánovi slovenskej filmovej a divadelnej scény – Jozefovi Kronerovi.

Predpredaj vstupeniek:
Kancelária Mestskej umeleckej agentúry,
Dom kultúry, Námestie SNP Partizánske
rezervácia: 038 / 749 3815

alebo online:

sep
20
So
Koncert: Para
sep 20 @ 20:00

Koncert: Para

Skupina Para vystúpi priamo v srdci bývalého baťovského areálu – v budove 61, ktorú Fabrika umenia zachraňuje a premieňa na živé miesto.
Koncert bude jedinečným zážitkom v budove, kde sa stretáva priemyselné dedičstvo s novým kultúrnym životom. V surovom priestore, ktorý ešte stále vonia minulosťou, sa stretne história s hudbou.
Príďte zažiť koncert a buďte súčasťou príbehu o tom, ako sa vracia život na miesto, kde kedysi utíchol.
Lístky zakúpite na TooToot.
sep
28
Ne
Divadlo: RND – ako sme sa hľadali
sep 28 @ 18:00

Divadlo: RND – ako sme sa hľadali

Hra Ako sme sa hľadali, ktorú Stanislav Štepka napísal na základe autentického listu z roku 1584, mala prvú premiéru v roku 1983 v trnavskom divadle v réžii Juraja Nvotu (v RND mala druhú premiéru v roku 2003). A práve Juraj Nvota je aj režisérom novej, upravenej, doplnenej najnovšej verzie Štepkovej poetickej hry. A pretože myšlienky o našej národnej ceste a hľadanie identity sú v našej spoločnosti stále mimoriadne aktuálne, rozhodli sme sa hru  uviesť v našom divadle – v novej aktuálnej autorskej a režijnej podobe.

Vstupenky na predstavenie zakúpite v kancelárii Mestskej umeleckej agentúry v Dome kultúry, alebo si ich môžete rezervovať telefonicky na 038 / 749 3815

okt
2
Št
Kačacie hody na Salaši
okt 2 @ 10:00 – 20:00

Kačacie hody na Salaši

Pozývame vás na tradičné KAČACIE HODY. Začíname 2. októbra a hody potrvajú až do 5. októbra 2025. Tešiť sa môžete na rôzne chutné kačacie variácie. Menu zverejníme čoskoro. Tešíme sa na vás!
(Počas trvania kačacích hodov sa na Salaši Partizánske nebude podávať klasické menu.)
Škola pečenia
okt 2 @ 16:00

Škola pečenia
a autogramiáda s Adrianou Polákovou Kneissl

Pozývame vás na Školu pečenia s Adrianou Polákovou Kneissl. Začíname vo štvrtok 2. októbra o 16:00, môžete sa tešiť na pečenie bezlepkovej rolády, autogramiádu a fotenie. Všetci ste srdečne vítaní. Vstup je voľný, avšak máme limitovanú kapacitu, preto Vás prosíme o rezerváciu miesta vopred. Rezervácie príjmame na telefónnom čísle 0905 625 493.
okt
3
Pi
Kačacie hody na Salaši
okt 3 @ 10:00 – 20:00

Kačacie hody na Salaši

Pozývame vás na tradičné KAČACIE HODY. Začíname 2. októbra a hody potrvajú až do 5. októbra 2025. Tešiť sa môžete na rôzne chutné kačacie variácie. Menu zverejníme čoskoro. Tešíme sa na vás!
(Počas trvania kačacích hodov sa na Salaši Partizánske nebude podávať klasické menu.)
Koncert: Katarína Koščová & Daniel Špiner
okt 3 @ 19:00

Koncert: Katarína Koščová & Daniel Špiner

Pozývame vás na nádherný komorný koncert Kataríny Koščovej a Daniela Špinera, ktorý sa uskutoční v priestoroch Osemdesiatky v piatok 3. októbra 2025 o 19:00 h.
Jedna speváčka a jeden klavirista. V prípade, že ide o dvojicu Koščová – Špiner, nik iný vám tam nebude chýbať. Žiaden veľký ansámbel, len dvaja interpreti a spolutvorcovia úplne stačia na to, aby sa dotkli diváka na tých najhlbších miestach. Na koncertoch Katky a Dana sa smeje i plače, divák sa stáva svedkom a súčasťou intímnej výpovede, skutočného priateľstva, lyrického prežívania i spoločného humoru. Katka a Daniel budú nablízko, na dotyk. Takto sú najuveriteľnejší pre seba aj pre ostatných.
Vstupenky za zvýhodnenú cenu zakúpite online na tootoot.fm do 24. septembra. Po tomto termíne a na mieste budú vstupenky drahšie.
okt
4
So
Majstrovstvá okresu vo varené gulášu
okt 4 @ 9:00 – 16:00

14. Majstrovstvá okresu vo varené gulášu
„o varešku primátora mesta“

Piváreň Kotolňa na Veľkej okružnej privíta majstrov gulášu v sobotu 4. októbra na 14. ročníku majstrovstiev okresu Partizánske. Program začíne o 9. hodine registráciou prihlásených družstiev. Samotná súťaž začína otvorením o 10:00 a vyhodnotenie najlepšieho gulášu príde na rad popoludní o 14-tej. Medzitým sa o zábavu postarajú Veselá sedma a Generácie-PE. Pre deti sú pripravené detské atrakcie.

Záujemci o súťaž sa prihlasujú vopred v Pivárni Kotolňa alebo telefonicky na 0908 775183.

Kačacie hody na Salaši
okt 4 @ 10:00 – 20:00

Kačacie hody na Salaši

Pozývame vás na tradičné KAČACIE HODY. Začíname 2. októbra a hody potrvajú až do 5. októbra 2025. Tešiť sa môžete na rôzne chutné kačacie variácie. Menu zverejníme čoskoro. Tešíme sa na vás!
(Počas trvania kačacích hodov sa na Salaši Partizánske nebude podávať klasické menu.)
okt
5
Ne
Kačacie hody na Salaši
okt 5 @ 10:00 – 20:00

Kačacie hody na Salaši

Pozývame vás na tradičné KAČACIE HODY. Začíname 2. októbra a hody potrvajú až do 5. októbra 2025. Tešiť sa môžete na rôzne chutné kačacie variácie. Menu zverejníme čoskoro. Tešíme sa na vás!
(Počas trvania kačacích hodov sa na Salaši Partizánske nebude podávať klasické menu.)
Koncert úcty k starším
okt 5 @ 15:00

Koncert úcty k starším

V rámci Októbra – mesiaca úcty k starším Vás Mesto Partizánske a Mestská umelecká agentúra pozývajú na Koncert Gizky Oňovej, ktorý sa uskutoční v spoločenskej sále Domu kultúry v Partizánskom v nedeľu 5. októbra 2025 o 15. hodine. Všetkých vás srdečne pozývame!

Influencerky – divadelná komédia
okt 5 @ 18:00

Influencerky – divadelná komédia

Komédia zo sociálnych sietí pre všetky vekové kategórie od skvelého divadla GUNAGU prichádza do Partizánskeho.
Joja tvorí z igelitu šialenú módu a propaguje ju na internete, Hana odišla z veľkej korporácie, žije v lese ako hájnikova žena a varí pred kamerou a Mária má 77 rokov a vie všetko o živote, smrti a sexe po sedemdesiatke. Čo ich spája? Sú predsa influencerky!
Tri výrazné komičky Oľga Belešová, Zuzana Martinková a Lucia Vráblicová ako tri extravagantné influencerky, ktoré nemajú takmer žiadnych followerov, ale čo ak raz?! Nekorektný humor o vzťahoch, smrti aj živote, absurdná komédia o divnej dobe a dnešnom Slovensku.
Vstupenky od 19€ nájdete na recepcii hotela Azul
alebo online na
okt
10
Pi
Koncert: Francúzska hudba pre soprán a gitaru
okt 10 @ 18:00

Koncert: Francúzska hudba pre soprán a gitaru

V priestoroch Vodného hradu v Šimonovanoch sa uskutoční koncert, v ktorom sa predstavia sopranistka Jana Pasterková a gitarista Karol Kompoš. Francúzska hudba v ich podaní zaznie v interiéri hradu v piatok 10. októbra o 18. hodine večer. Vstup na podujatie je voľný.

okt
17
Pi
Bohyne v nás – liečivá komédia
okt 17 @ 18:00 – 20:00

Bohyne v nás – liečivá komédia

„Čo sa stane, keď sa skupina žien ocitne spolu na samote v penzióne U troch mangalíc? Vytrhnuté zo svojho každodenného života si vzájomne nastavia zrkadlo, konfrontujú sa so svojimi strachmi a odvážia sa snívať, až kým neobjavia svoju vnútornú bohyňu. A možno len pokecajú o sexe a nakŕmia mangalice.“
Účinkujú: Katarína Mayer/Andrea Halászová, Markéta Derdáková, Lýdia Ladanová, Zuzana Frešo, Zuzana Deáková
Dramaturgia a réžia: Soňa Borušovičová
Dĺžka predstavenia je cca 70 minút bez prestávky.
Vstupenky si môžete zakúpiť cez tootoot.fm
okt
20
Po
Karel Roden: Kapitán Skvělouš
okt 20 @ 19:00

Karel Roden: Kapitán Skvělouš

Muž – otec – superhrdina! Zoznámte sa s najnenápadnejším hrdinom sveta, ktorý bojuje proti zloduchom, zachraňuje ľudí a nedá dopustiť, aby deti šli spať po večierke. Dojemný príbeh plný vnútornej sily, nadnášajúceho humoru, no i smútku a otázok o existencii je divadelným zážitkom na jedno zhltnutie. V oceňovanej hre Alistaira McDowalla sa predstaví obľúbený herec Karel Roden, ktorý sa prezlečie do scvrknutého plášťa a silou svojho talentu sa zmocní monológu sršiaceho invenciou. Vydajte sa s nami na jedinečnú jazdu životom, ktorá nám pripomenie, že aj tí neporaziteľní nie sú imúnni voči tragédii.

V čase, keď sa muži často zdajú byť vnímaní ako zbytoční, je hra o každodennom superhrdinovi dojímavým príbehom, i keď sa sentimentalite vyhýba len o fúz. Jeho hrdinom je Mark, obyčajný chlapík, ktorý sa živí predajom. Jedného dňa stretne ženu a stane sa otcom dcéry. Už čoskoro však bude musieť vykročiť zo svojho tieňa a stať sa kapitánom Skvěloušom, najmä keď sa jeho manželstvo začne rozpadať.

nov
7
Pi
Divadlo: Zlaté pierka
nov 7 @ 17:00

Chynorianske ochotnícke divadlo

Zlaté pierka

Spolu s Chynorianskym ochotníckym divadlom pripravujeme pre deti a rodičov výbornú divadelnú rozprávku Zlaté pierka, ktorá bude v spoločenskej sále DK odohratá 7.11.2025 o 17.00 h. Vstupné na predstavenie je 5 €. Vstupenky zakúpite tradične v kancelárii DK na I. poschodí, prípadne na tel. čísle 038/7493815. Tešíme sa na Vás.

nov
14
Pi
Divadlo: Silné reči – Diera v nebi
nov 14 @ 19:00

Silné reči: Diera v nebi

Divadelná komédia veľkých plánov a malých možností. Podujatie sa uskutoční v piatok 14. novembra 2025 o 19. h v spoločenskej sále DK na Námestí SNP. Predpredaj vstupeniek 

nov
15
So
úúú x pssst: OBJEKT
nov 15 @ 12:30 – 19:00

úúú x pssst: OBJEKT

Kedy sa z hudby stáva objekt? Skrýva sa hudba aj v hlavách, budovách, činoch, aktoch? Pozývame vás skúmať a zažívať počas druhej výpravy úúú a pssst za súčasnou hudbou, kedy sa z nástroja / umelca stáva objekt, alebo kedy objekt začína byť nástrojom. Hudobným, zvukovým, performatívnym, akčným. Séria desiatich performancií, koncertov, zvukových a video inštalácií, komponovaných rozhovorov, alebo vo výsledku jeden kurátorovaný pohľad na možnosti hudby a zvukového umenia.
Ukážeme, ako môže budova bývalej Baťovskej fabriky hrať a ako ju môžeme počúvať, alebo že aj výlet do Partizánskeho je hudbou. Hlboký, nevážny ponor do súčasnej interpretácie subjektu, ktorý je objektom. Alebo naopak? úúú a pssst sa snažia a vy sa snažte tiež nezmeškať polčas rozkladu, alebo v našom prípade polčas spojenia.
nov
16
Ne
RND: V Adamovom rúchu
nov 16 @ 15:00

RND: V Adamovom rúchu

Nová komédia Stanislava Štepku V Adamovom rúchu v dobovej humornej podobe vykresľuje poetický vzťah dramatika k ženám jeho života.

RND: V Adamovom rúchu (VYPREDANÉ)
nov 16 @ 18:00

RND: V Adamovom rúchu (VYPREDANÉ)

Nová komédia Stanislava Štepku V Adamovom rúchu v dobovej humornej podobe vykresľuje poetický vzťah dramatika k ženám jeho života.

 

 

nov
21
Pi
Koncert: Fragile (VYPREDANÉ)
nov 21 @ 18:00 – 20:00

Koncert: Fragile (VYPREDANÉ)

Koncert s vianočným nádychom

FRAGILE je slovenská vokálna skupina zložená z výrazných speváckych osobností, ktoré bez použitia hudobných nástrojov, teda a cappella, interpretujú známe svetové hity. Koncerty skupiny FRAGILE sú plné nielen výbornej hudby, ale aj podmanivého humoru, vďaka čomu zažijete neopakovateľný večer plný skvelej zábavy.

nov
22
So
Veľkobielická zabíjačka
nov 22 @ 9:00

Veľkobielická zabíjačka

Výbor mestskej časti Veľké Bielice a občianske združenie Veľkobielickí záhradkári vás pozývajú na Veľkobielickú zabíjačku. Predaj zabíjačkových klobás, jaterníc, kaše, tlačenky a kapustnice priamo na podujatí.

Tešíme sa na vás v sobotu 22.11.2025 od 9. hodiny v areáli Kultúrneho domu vo Veľkých Bieliciach.

Rumová degustácia
nov 22 @ 19:00

Rumová degustácia
Pražiareň Stará Baťovka Partizánske

 

Degustácia rumov v Pražiarni Stará Baťovka
Objavte svet rumov, ich vône a chute v jedinečnej atmosfére Pražiarne. Profesionálny someliér vás prevedie ochutnávkou vybraných rumov z rôznych kútov sveta.
Kde: Pražiareň Stará Baťovka
Kedy: 22.11.2025 o 19:00
Počet miest je obmedzený – odporúčame rezervovať si miesto čo najskôr!
Rezervácie: správou na našej stránke alebo na bare v PRAŽIARNI.
V cene 30€ na osobu je 6 vzoriek zaujímavých rumov z celého sveta, ktoré nie sú na každom bare, sladké a slané občerstvenie a voda.
dec
3
St
Divadlo: Zajtra je premiéra
dec 3 @ 18:00 – 19:30

Divadlo: Zajtra je premiéra

Čo všetko sa môže pokaziť, keď je v divadle premiéra? Slávna herečka, ktorú bravúrne stvárňuje Kamila Magálová, sa rozhodne osláviť životné jubileum premiérou, ale na skúšku má iba jediný deň, lebo ju viac zaujíma, čo sa bude jesť a piť na raute a kde bude sedieť jej bývalý manžel.

Pri skúške sa všetko mení na grotesku: režisérka zároveň prestavuje dom, manažér díluje lubrikačné gély, scénografka koučuje zvieratá a asistent pracuje v neziskovej nadácii. Uvidíme aj reklamu na autonabíjačky, fragment fiktívneho seriálu Okresný špitál a možno konečne dôjde aj na skúšanú hru…

 

dec
26
Pi
Vianočný koncert ZUŠ
dec 26 @ 15:30

Vianočný koncert ZUŠ

Pozývame vás na Vianočný koncert žiakov a pedagógov Základnej umeleckej školy v Partizánskom, ktorý sa uskutoční v  piatok 26. decembra 2025 o 15:30 h v Kostole Božského Srdca na Námestí SNP v Partizánskom.

dec
29
Po
Koncert: Vianočná Janais
dec 29 @ 18:00

Koncert: Vianočná Janais

Speváčka Janais oslavuje 10 rokov od vydania albumu VIANOČNÁ JANAIS. Albumu, ktorý získal nielen skvelé kritiky a dvojitú platinovú platňu za predaj, ale zároveň započal tradíciu speváčkiných vianočných koncertov pod rovnomenným názvom.
To najlepšie z albumu Vianočná Janais zaznieva každoročne na speváčkiných decembrových koncertoch. Slovenské koledy v originálnych úpravách, speváčkou do slovenčiny pretextované svetoznáme vianočné piesne, ale aj jej zimné autorské skladby vás zaručene naladia na blížiace sa vianočné sviatky. Štipku podmanivého šansónu vdýchnu koncertu tradičné vianočné piesne vo francúzštine a pocítite aj jemný závan duchovnosti, ktorá k významným kresťanským sviatkom prirodzene patrí.
Tento úžasný zážitok vám do Partizánskeho bezplatne prinášajú občianske združenia Užitoční ľudia a Lavína pri Farnosti Partizánske mesto.
jan
17
So
Divadlo: Influencerky
jan 17 @ 18:00 – 19:15

Divadlo: Influencerky

Komédia zo sociálnych sietí pre všetky vekové kategórie od skvelého divadla GUNAGU prichádza do Partizánskeho.

Joja tvorí z igelitu šialenú módu a propaguje ju na internete, Hana odišla z veľkej korporácie, žije v lese ako hájnikova žena a varí pred kamerou a Mária má 77 rokov a vie všetko o živote, smrti a sexe po sedemdesiatke. Čo ich spája? Sú predsa influencerky!

Tri výrazné komičky Oľga Belešová, Zuzana Martinková a Lucia Vráblicová ako tri extravagantné influencerky, ktoré nemajú takmer žiadnych followerov, ale čo ak raz?! Nekorektný humor o vzťahoch, smrti aj živote, absurdná komédia o divnej dobe a dnešnom Slovensku.

Predstavenie trvá 70 minút bez prestávky. Vstupenky na recpecii hotela AZUL alebo na predpredaj.sk

feb
6
Pi
Divadlo: 2:22 Príbeh duchov
feb 6 @ 18:00

Divadlo: 2:22 Príbeh duchov

Napínavý aj zábavný thriller, počas ktorého prežijete jednu vzrušujúcu, priam elektrizujúcu noc. Na svetlo sveta vystupujú ľudské tajomstvá…
Ale aj všadeprítomní duchovia… Viera a nedôvera do seba narážajú. Iskria vtipné bonmoty. Niečo zvláštne sa k sebe závratnou rýchlosťou približuje. Môžu sa nám mŕtvi skutočne zjavovať? Naozaj duchovia existujú?

Brilantne vtipná divadelná udalosť sezóny. Zaručene sa budete báť aj smiať.

Mladý manželský pár, Jenny a Sam, sa so svojou malou dcérkou nasťahovali do nového bytu starého domu, ktorý postupne rekonštruujú. Jenny je presvedčená, že v ich dome straší. Že každú noc, presne o 2:22, počuť z detského babyfónu tajomné kroky. Ale jej manžel, astrofyzik Sam, verí len tomu, čo sa dá racionálne vysvetliť. Počas kolaudačného večierka, na ktorý pozvali ich spoločnú priateľku Lauren s jej novým partnerom Benom, sa všetci rozhodnú, že nepôjdu spať a zostanú hore… Až do 2:22. A potom sa uvidí! A všetko odhalí!

Večer plný šokujúcej akcie, humoru a adrenalínu. Komediálne mystický príbeh Dannyho Robinsa je senzáciou londýnskeho West Endu z roku 2022. Divadlo komédie uvádza túto hru ako jediné divadlo na Slovensku v exkluzívnej celoslovenskej premiére.

mar
8
Ne
Koncert k MDŽ
mar 8 @ 15:00

Koncert k MDŽ

Pri príležitosti Medzinárodného dňa žien pozývame v nedeľu 8. marca (nielen) všetky ženy a dievčatá do spoločenskej sály Domu kultúry na koncert hudobnej skupiny Black Band. Koncert začína o 15. hodine.

mar
15
Ne
Divadlo: RND – Tvár z bilbordu
mar 15 @ 15:00 – 17:00

Divadlo: RND – Tvár z bilbordu
pridané predstavenie

Nová hra Radošinského naivného divadla z pera obľúbeného Stanislava Štepku. Mestská umelecká agentúra pozýva na divadelnú hru Tváre z bilbordu, ktorú Radošinci v Partizánskom odohrajú v nedeľu 14. marca o 18. hodine v spoločenskej sále Domu kultúry v Partizánskom

Vstupenky v cene 28 € si môžete zakúpiť v kancelárii Mestskej umeleckej agentúry v Dome kultúry na I. poschodí, alebo rezervovať na horeuvedených kontaktoch.


Správy o tvárach a hlavách

Hlavnou témou hry Tvár z bilbordu je sila marketingu a povrchnosť spoločnosti, ktorá sa rozhodne dať priestor prázdnym, mediálne vyrobeným tváram, zatiaľ čo skutočné ľudské hodnoty zostávajú v úzadí. Autor prostredníctvom prostredia médií a marketingových stratégií reflektuje súčasnú dobu, v ktorej sa rutinne vyrábajú tváre bez obsahu s cieľom riadiť spoločnosť.

Konfrontujú sa tu dva hodnotové systémy: na jednej strane svet imidžu, v ktorom je dôležitejšia forma než obsah, na strane druhej presvedčenie, že nenápadný odkaz obyčajného, no čestného človeka môže tými druhými „zatriasť“ viac, než charizmatická tvár bez obsahu. Tento konflikt sa výrazne prejavuje v napätí medzi agentúrou, ktorá tvrdí, že tvár predáva viac než myšlienka, a postavou Dominika Mravca, ktorý svojou autenticitou a nenápadnosťou rozvíri hladiny mediálneho sveta.

Dominik Mravec nie je postavou zahľadenou do seba. Bilancuje svoj život a prostredníctvom bilbordu sa snaží zanechať jednoduché, nenápadné posolstvo – že život sa dá prežiť slušne a dôstojne. Nejde o veľké ani patetické gesto, ale o tichý postoj, ktorý kontrastuje s hlučnou mediálnou realitou.

Aktuálnosť hry nastolí v predvolebnom období tému, či má tichá, nenápadná slušnosť ešte miesto v dnešnom svete, ktorý dáva do popredia vonkajší imidž a povrchnosť. Hra ponúka divákovi priestor na uvažovanie o hodnote autentického ľudského postoja a dôležitosti zostať v prvom rade slušným človekom.

 

Divadlo: RND – Tvár z bilbordu
mar 15 @ 18:00 – 20:00

Divadlo: RND – Tvár z bilbordu

Nová hra Radošinského naivného divadla z pera obľúbeného Stanislava Štepku. Mestská umelecká agentúra pozýva na divadelnú hru Tváre z bilbordu, ktorú Radošinci v Partizánskom odohrajú v nedeľu 14. marca o 18. hodine v spoločenskej sále Domu kultúry v Partizánskom

Vstupenky v cene 28 € si môžete zakúpiť v kancelárii Mestskej umeleckej agentúry v Dome kultúry na I. poschodí, alebo rezervovať na horeuvedených kontaktoch.


Správy o tvárach a hlavách

Hlavnou témou hry Tvár z bilbordu je sila marketingu a povrchnosť spoločnosti, ktorá sa rozhodne dať priestor prázdnym, mediálne vyrobeným tváram, zatiaľ čo skutočné ľudské hodnoty zostávajú v úzadí. Autor prostredníctvom prostredia médií a marketingových stratégií reflektuje súčasnú dobu, v ktorej sa rutinne vyrábajú tváre bez obsahu s cieľom riadiť spoločnosť.

Konfrontujú sa tu dva hodnotové systémy: na jednej strane svet imidžu, v ktorom je dôležitejšia forma než obsah, na strane druhej presvedčenie, že nenápadný odkaz obyčajného, no čestného človeka môže tými druhými „zatriasť“ viac, než charizmatická tvár bez obsahu. Tento konflikt sa výrazne prejavuje v napätí medzi agentúrou, ktorá tvrdí, že tvár predáva viac než myšlienka, a postavou Dominika Mravca, ktorý svojou autenticitou a nenápadnosťou rozvíri hladiny mediálneho sveta.

Dominik Mravec nie je postavou zahľadenou do seba. Bilancuje svoj život a prostredníctvom bilbordu sa snaží zanechať jednoduché, nenápadné posolstvo – že život sa dá prežiť slušne a dôstojne. Nejde o veľké ani patetické gesto, ale o tichý postoj, ktorý kontrastuje s hlučnou mediálnou realitou.

Aktuálnosť hry nastolí v predvolebnom období tému, či má tichá, nenápadná slušnosť ešte miesto v dnešnom svete, ktorý dáva do popredia vonkajší imidž a povrchnosť. Hra ponúka divákovi priestor na uvažovanie o hodnote autentického ľudského postoja a dôležitosti zostať v prvom rade slušným človekom.

 

mar
19
Št
Tanečný večer
mar 19 @ 16:00

Tanečný večer

Žiaci a pán učiteľ Dárius Štrba z tanečného odboru Základnej umeleckej školy Partizánske si pre vás pripravili ,,Tanečný večer“, ktorý sa uskutoční 19. marca 2026 o 16. hodine v spoločenskej sále DK MUA Partizánske. Vstup na podujatie je voľný.

apr
11
So
Divadlo: Poplach v hoteli Westminster
apr 11 @ 18:00

Divadlo: Poplach v hoteli Westminster

Poslanec britského parlamentu Richard Willey, ubytovaný so svojou manželkou v hoteli Westminster, chce v tom istom hoteli uskutočniť svoje prvé, milenecké stretnutie so sekretárkou z opozície Jennifer Bristowovou. Všetko má výborne naplánované, avšak všetko sa zvrtne v momente, keď mu jeho asistent objedná tú najnevhodnejšiu izbu a vytvorí základ pre jedno z najzábavnejších nedorozumení v histórii divadla! Ray Cooney je jedným z najúspešnejších britských dramatikov modernej éry a nesporným kráľom komédii. Pri hre Poplach v hoteli Westminster sa budete smiať od začiatku do konca a ešte aj po ceste domov! A možno aj na druhý deň. A možno aj…

Vstupenky si môžete zakúpiť v kancelárii Mestskej umeleckej agentúry v Dome kultúry na I. poschodí, alebo rezervovať telefonicky na 038 7493815, prípadne ich lúpiť online cez Ticketportal.sk

apr
15
St
Tomáš Baťa – 150.výročie narodenia
apr 15 @ 10:00

Tomáš Baťa – 150.výročie narodenia

Pri príležitosti 150. výročia narodenia Tomáša Baťu budú v Partizánskom zorganizované dve prednášky.

15.4.2026, 10:00
Tomáš Baťa: muž, ktorý obul svet
Spoločenská sála SOŠ PE
prednáška zameraná na život T. Baťu je určená najmä pre žiakov Strednej odbornej školy J.A.Baťu a Gymnázia.

15.4.2026, 14:00
Od znárodnenia ku globalizácii: Príbeh firmy Baťa po roku 1945
Veľká zasadačka Ms. úradu Partizánske
prednáška pre Akadémiu tretieho veku a pre verejnosť.

Prednášateľ: Mgr. Jan Herman, historik Informačného centra Baťa, Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně.

 

apr
26
Ne
Divadlo: Spiknutie
apr 26 @ 18:00 – 20:00

Divadlo: Spiknutie

Komédia, ktorá zároveň prináša kopec vzrušenia z tajomstiev a zápletiek, začína v pracovni vyhasnutého spisovateľa – autora tajomných príbehov, Davida Forrestera… akosi stratil inšpiráciu písať, čo komplikuje život a plány jeho manželke a agentovi a tak sa jeho agent rozhodne, že do jeho života privedie mladé dievča, veľkú fanynku Davidovych kníh, ktorá ich pozná tak, že môže príbehy písať v jeho mene namiesto neho. No tým zamieša na poriadne horúcu kašu a v príbehu začnú padať lavíny…
Predstavenie sa uskutoční v nedeľu 26. apríla 2026 v spoločenskej sále Domu kultúry v Partizánskom, so začiatkom o 18. hodine. Vstupenky zakúpite v kancelárii Mestskej umeleckej agentúry v DK Partizánske, prípadne si ich môžete rezervovať na tel. čísle 038/7493815.
máj
9
So
Koncert: Korben Dallas
máj 9 @ 19:00

Koncert: Korben Dallas

V jedinečných priestoroch bývalých Baťových závodov odohrá kapela Korben Dallas koncert plný autentických textov, silných emócií a nezameniteľnej atmosféry. Môžete ich poznať pod známymi hitmi ako Otec, Beh, Spolu či Za sklom, ktoré si získali srdcia fanúšikov po celom Slovensku. Pripravte sa na večer, kde sa stretne kvalitná slovenská hudba s industriálnym čarom Fabriky 61.
Korben Dallas vznikli v roku 2010 v Bratislave a dnes patria medzi najvýraznejšie kapely slovenskej hudobnej scény. Na konte majú 10 úspešných albumov, pričom už ich debut Pekné cesty (2011) zaujal kritikov a získal nomináciu na Radio_Head Awards. Prelom prišiel s albumom Karnevalová vrana (2013), ktorý ovládol slovenské rebríčky a priniesol kapele viacero ocenení vrátane najlepšieho albumu a singla (Otec). Nasledujúcimi nahrávkami ako Banská Bystrica, Kam ideme či Stredovek si upevnili pozíciu medzi špičkou. Kapela spolupracovala s viacerými významnými umelcami (Aneta Langerová, Jana Kirschner) a vystupovala aj so symfonickým orchestrom. Ich hudba zaznela aj v úspešnom seriáli Za sklom. Najnovším albumom je Čomu uveríš (2026), na ktorom sa ako producent a nový člen podieľal Tomáš Sloboda.
Vstupenky v predpredaji na tootoot.fm
máj
12
Ut
Koncert ku dňu matiek
máj 12 @ 17:00

Koncert ku dňu matiek

Každý rok si spoločnosť pripomína význam materstva, obetavosť a láskavosť našich mám, starých mám i všetkých žien, ktoré v rodinách zohrávajú nenahraditeľnú úlohu. Pri tejto príležitosti pripravilo Partizánske obľúbený koncert ku Dňu matiek. Program sa uskutoční v utorok 12. mája o 17.00 h v Dome kultúry v Partizánskom. Vystúpia žiaci miestnej základnej umeleckej školy, ktorí si pre publikum pripravili umelecký program venovaný všetkým mamám. Vstup na koncert je voľný.

máj
14
Št
koncert pre deti: Smejko a Tanculienka
máj 14 @ 17:00

koncert pre deti: Smejko a Tanculienka

A je to tu!
Oslavujeme 10 výnimočných rokov s vami, chrobáčikovia.
Príďte si s nami zaspievať a zatancovať na hudobnú šou Hviezdne hity.

Čo vás čaká
Najprv vám zahráme a zaspievame skutočne tie najväčšie pecky z rozprávkového sveta pre najmenších: Vlk a kozliatka, Papagáj, Fúľa bakaná a možno príde aj Baba Jaga. Zaspievame si spoločne Nonono tytyty, Šlapy šlapy a Človeče, nehnevaj sa. A snáď vyjde čas aj na Hu alile! Ale potom už skutočne rozbehneme tú pravú rytmickú tanečnú šou s megahitmi ako Bez plastu, Ahoj Ahoj, Pápá, Bicykel, Doma, Výnimoční, či Mávame. Samozrejme bude aj prekvapenie. Dokonca k nám zase zavíta obrovský maskot Macko Duško. Nenechajte si ujsť Hviezdne hity vo výročnom predstavení so Smejkom a Tanculienkou! Spolu s nimi príde samozrejme Huncúlik, Bumbác a Panpiano. Tešíme sa na vás ako si spoločne zaspomíname, zatancujeme a zabavíme sa.

vstupenky na TicketPortal.sk

máj
16
So
POP-UP vo hviezdach
máj 16 @ 13:00 – 23:00

POP-UP vo hviezdach

Hvezdáreň v Partizánskom Vás pozýva na výnimočný deň, počas ktorého sa náš areál aj priestory hvezdárne premenia na miesto plné zážitkov, chutí a objavovania. V spolupráci s Milo.vaná káva a Brunch&Bubbles sme pre Vás pripravili podujatie, kde sa spojí kvalitná výberová káva, skvelé jedlo a jedinečná atmosféra hvezdárne – pod holým nebom aj priamo v jej priestoroch.

Počas celého popoludnia sa môžete tešiť na:
voľný vstup do areálu aj hvezdárne
pozorovanie Slnka – úplne zdarma
príjemné prostredie ideálne pre rodiny, priateľov aj zvedavcov všetkých vekov

Večer zakončíme pohľadom do hlbín vesmíru:
pozorovanie nočnej oblohy (vstupné 3,00 €)

Časové sloty večerného pozorovania: každých 30 minút od 21:00 di 23:00 h. Rezervácia na podujatie a jeho súčastí nie je potrebná!

DOPRAVA
Kapacita parkovania pri hvezdárni je obmedzená, preto odporúčame prísť pešo, na bicykli alebo využiť inú alternatívnu dopravu.
V prípade príchodu autom prosíme o parkovanie v širšom okolí (napr. pri letisku, pri štadióne), aby sme zachovali pokojné prostredie v okolí hvezdárne. Príďte stráviť krásny deň v hvezdárni – objavovať, oddychovať a zažiť vesmír trochu inak.

Tešíme sa na Vás!
V prípade nepriaznivého počasia bude podujatie presunuté o niekoľko týždňov – bližšie budeme špecifikovať, keď to nastane.

Koncert: Jarek Nohavica
máj 16 @ 19:00

Koncert: Jarek Nohavica

Recitál jedného z najznámejších českých pesničkárov s gitarou a heligónkou zostavený nielen zo známych piesní, ale aj z aktuálnych noviniek z posledného albumu: Máma mi dala na krk klíč.

Fanúšikovia Jarka Nohavicu si už určite zvykli, že jeho koncerty sú samé prekvapenie a vždy úplne novo dramaturgicky zostavené a rozhodne sa majú na čo tešiť! Na súčasných koncertoch Jarka sprevádza na akordeón a piano vynikajúci muzikant z Varšavy Robert Kusmierski a na perkusie a bicie Pavel Plánka z Plzne

Vstupenky na podujatie zakúpite v sieti

Tanec: Ignore
máj 16 @ 21:00

Tanec: Ignore

Premiéra, ktorá sa vás dotkne. A možno vás prinúti prestať ignorovať situácie okolo vás. Pozývame vás do Fabriky na výnimočný večer súčasného tanca a fyzického divadla, ktorý sa bude konať už túto sobotu.
premiéra predstavenia IGNORE
16. 05. 2026
21:00
vstup na podujatie: 16+
Tanečné predstavenie od tanC o.z. prináša silnú výpoveď o situáciách, ktoré poznáme všetci, no príliš často sa rozhodneme ich nevidieť. Čo by sa zmenilo, keby sme neostali ticho? Prečo odvraciame zrak, keď by sme mali konať? IGNORE je živý, neustále sa meniaci koncept a jeho podobu formujú priamo interpreti*ky na javisku. Vychádza z reálnych skúseností a ponúka rôzne pohľady na naše vlastné reakcie.
Vstupenky si môžete kúpiť na mieste alebo online cez https://gqr.sh/vzWx
máj
18
Po
Divadlo: Týždeň a dosť
máj 18 @ 18:00

Divadlo: Týždeň a dosť

Komédia úspešného francúzskeho dramatika Clémenta Michela – Týždeň a dosť mieri do Partizánskeho.

Jeden z priateľov, Paul, nahovorí svojej priateľke Sophie, že druhý z priateľov, Martin, stratil matku a preto sa k nim nasťahuje. V skutočnosti dúfa, že Sophie takú situáciu nevydrží a odíde. Martin sa nasťahuje proti svojej vôli s tým, že to bude „týždeň a dosť!“. Tak začína výbušná domácnosť v trojici, plná smiešnych klamstiev, pretvárok a každodenných nedorozumení. Hra šikovne prevracia klasické prvky komiky a v tom pramení jej osviežujúca originalita. Je taká rozjarená, ako sa na francúzsku komédiu sluší a patrí. V kritikách po parížskej premiére bola hra označená ako „prenikavá“, „rafinovaná“ a ako najlepšia hra sezóny.

18. mája o 18.00 h v spoločenskej sále DK.
Hrajú: Anna Magdaléna Hroboňová, Kristián Baran, Roman Poláčik.
Vstupenky na výbornú komédiu v réžii Ľubomíra Vajdičku v hodnote 23 € si môžete zakúpiť v DK Partizánske, v kancelárii na I. poschodí, prípadne rezervovať na tel. čísle 038/7493815.

máj
23
So
Deň otvoreného letiska Partizánske
máj 23 @ 10:00 – 17:00

Deň otvoreného letiska Partizánske

 

Milí priatelia, priaznivci športového lietania,
spolu s leteckým klubom Prestige vás srdečne pozývame na Deň otvoreného letiska Partizánske, ktorý sa uskutoční dňa 23. mája 2026 (v sobotu) od 10. hodiny. Pripravili sme program pre malých aj veľkých. Tešiť sa môžete na:

  • statickú prehliadku lietadiel a vetroňov
  • ukážky parašutizmu, paraglidingu, rogál a vírnikov
  • stánok leteckej školy
  • možnosť zoznamovacích letov
  • zaujímavé prednášky z rôznych oblastí letectva

Pripravujeme pre vás ešte viac! Niektoré body programu budú upresnené čoskoro – sledujte nás, aby vám nič neušlo. Samozrejmosťou bude aj stánok s občerstvením
Vstupné?? Iba dobrá nálada
Parkovanie vozidiel bude zabezpečené na trávnatej ploche v blízkosti letiska

Tešíme sa na vašu návštevu! 
Zmena programu vyhradená! Fotografie z podujatia budú zverejnené na sociálnych sieťach

Deň otvorených dverí v rádioklube KAPA
máj 23 @ 15:00 – 20:00

Deň otvorených dverí v rádioklube KAPA

Rádioklub KAPA – OM3KAP vás pozýva do svojich priestorov na deň otvorených dverí. Radi privítame rodiny s deťmi, mládež, ale aj každého, kto má záujem o rádiostanice, chce sa zabaviť a niečo sa naučiť.
Rádioklub sídli v záhradkárskej osade v Návojovciach. Dvere rádioklubu budú verejnosti otvorené v sobotu 23. mája 2026 od 15. hodiny. Bližsie informácie nájdete na stránke www.om7m.org alebo na facebookovej stránke rádioklubu.
jún
1
Po
Rozprávkový koncert: Chrobáčiky
jún 1 @ 16:00

Rozprávkový koncert: Chrobáčiky

V pondelok 1. júna 2026 Vás pozývame na rozprávkový koncert žiakov ZUŠ Partizánske CHROBÁČIKY. Uskutoční sa v Dome kultúry na Námestí SNP. Vstup je voľný.