Vodná nádrž Bager
foto: Miloš Sušienka

Vodná nádrž Báger

Vodná nádrž Báger sa nachádza približne 2km od centra mesta Partizánske. Lokalita je pomerne pestrá svojim rastlinstvom a živočístvom. Juhovýchodne je pekne viditeľný vrch Šípok, severovýchodne Veľký vrch. Dnes je táto oblasť už trochu menej navštevovaná než v minulosti, kedy bola voda oveľa čistejšia. Starší obyvatelia mesta si dokonca spomínajú aj na časy, kedy tu žilo množstvo rakov pomerne veľkých rozmerov.

Okolie Bágra sa dá stále využiť na rôzne rekreačno-športové aktivity. Najčastejšie tu stretnete rybárov čakajúcich na svoj úlovok, ktorí tu dokonca organizujú aj rybárske preteky. Miesto je obľúbené aj pre skupinky ľudí, ktorí si sem chodia opekať, či stanovať. Cez horúce leto to sem ľudí ťahá najmä kvôli opaľovaniu a letným športom. Možno sa výnimočne nájdu aj takí, čo vlezú do vody. Ľudia sem zavítajú aj za účelom krátkeho oddychu napríklad počas bicyklovania alebo prechádzky.

Báger nebýva opustený ani počas zimy, pretože keď hladina dostatočne zamrzne, býva obľúbeným miestom na korčuľovanie pre ľudí zo širokého okolia. Počas vianočných sviatkov si mrazivú vodu vyskúšajú ľadové medvede z viacerých miest a obcí Západného Slovenska. Toto kúpanie sa stáva už tradíciou. Okrem otužilcov sa tu stretne aj veľa iných ľudí, ktorí prídu odvážlivcov podporiť a zároveň si spraviť aj peknú prechádzku na čerstvom vzduchu a oddych od vianočných koláčikov.

Mapa a GPS súradnice: N 48.6297333, E 018.4017556