Augustový divadelný piatok: O škriatkovi Mobiliakovi
detské predstavenie

Viete, že k každom mobile býva škriatok? Môže byť rôzny – malý, veľký, nízky, vysoký, tučný, chudý, nohatý, rukatý… No jedno sa nemení – má za úlohu prinútiť vás, aby ste sa s mobilom v ruke stratili v čase.
Moderná veselá inscenácia hravou formou ukazuje deťom, že mobil je dobrý sluha, ale zlý pán. Zlostný škriatok Mobiliak, ukrývajúci sa v mobilnom telefóne, sa za každú cenu snaží získať všetku pozornosť dieťaťa, izolovať ho od rodičov a priateľov. Jeho cieľom je celkom ovládnuť hlavnú hrdinku a vytrhnúť ju z bežného detského sveta. Príbeh názorne ukazuje, že nesmieme zabúdať na svojich blízkych a nechať sa oklamať niečím/niekým, čo/kto nám sľubuje hory-doly, ale v skutočnosti nás chce zmanipulovať. Napriek ťažkej téme je inscenácia zábavná a prepletená originálnymi piesňami.
V prípade nepriaznivého počasia sa podujatie presunie do spoločenskej sály Domu kultúry.
Augustový divadelný piatok
O nevalušnim princoj
Kladzanske ľudové divadlo

Oochotníci z kladzianskeho Divadla KĽUD prídu pobaviť partizánske svojou hrou a hereckým umením v nárečí. Na ich predstaveniach sa ľudia bavia a inak tomu nebude ani počas augustového divadelného piatku.
Diváci si budú môcť sadnúť pred pódium na pešej zóne pred Domom kultúry 8. augusta 2025 o 19:00 hod. a zabávať sa na komédii O ňevalušnim princoj.
Tota „modrokrevna“ komedija je jak taki darunek pre šickich ľudzi, co jim je humor Divadla KĽUD tilkom, co je bľiši jak košuľa. Najdu še v ňej šicke kraľe, kraľovne, princove, šašove, ľesne vili, uňešene princezne, hasiči vašňoch, bludne bluďički i bežne radove nadane poddane a aňi o tim ňebudu znac, hovorí umelecký šéf ochotníkov a autor Jozef Jenčo
Vhodné pre diváka od 12 rokov. V prípade nepriaznivého počasia sa predstavenie presunie do Spoločenskej sály Domu kultúry.
Memoriál Natálie Oldenburgovej – beh obcou Brodzany

S radosťou vás pozývame na druhý ročník podujatia Memoriál Natálie Oldenburgovej – jedinečnej akcie, ktorá spája šport, pohyb a komunitu v príjemnej atmosfére pre deti aj dospelých. Čakajú vás bežecké disciplíny, sprievodný kultúrny program a deň plný zážitkov.
Program:
do 8:00 – Registrácia na mieste
9:00 – beh detí 0 – 5 rokov (50 m)
9:15 – beh detí 6 – 8 rokov (200 m)
9:30 – beh detí 9 – 11 rokov (500 m)
9:45 – beh detí 12 – 16 rokov (1 km)
10:00 – beh ženy a muži nad 16 rokov (3 km)
– beh ženy a muži nad 16 rokov (6 km)
– nordic walking ženy a muži 0 – 55 rokov (3 km)
– nordic walking ženy a muži nad 55 rokov (3 km)
Už teraz sa môžete zaregistrovať online cez jednoduchý formulár. Tešíme sa na vašu účasť!
Popoludňajší kultúrny program
V. futbalová liga ZsFZ – Muži severozápad
FK Tempo Partizánske – TJ Partizán Prečín

Prvé domáce stretnutie novej futbalovej sezóny. Na štadióne Karola Jokla privítajú Muži FK Tempo Partizánske súpera z TJ Partizán Prečín. Majstrovský zápas sa začína v sobotu9. augusta 2025 o 17. hodine.
Turnaj v Cornhole

Výbor ms. časti Šípok vás pozýva na turnaj v Cornhole pre všetky vekové kategórie, ktorý sa uskutoční v sobotu 16. augusta 2025 so začiatkom o 14. hodine. O občerstvenie bude postarané. Registrácia: cez Facebook – Michal Trčo, alebo na mieste od 13. hodiny.
V. futbalová liga ZsFZ – Muži severozápad
FK Tempo Partizánske – TJ Nový život Veľké Uherce

Na štadióne Karola Jokla privítajú Muži FK Tempo Partizánske súpera z TJ Nový život Veľké Uherce. Majstrovský zápas sa začína v sobotu 23. augusta 2025 o 17. hodine.
V. futbalová liga ZsFZ – Muži severozápad
FK Tempo Partizánske – TJ Partizán Domaniža

Na štadióne Karola Jokla privítajú Muži FK Tempo Partizánske súpera z TJ Partizán Domaniža. Majstrovský zápas sa začína v sobotu 6. septembra 2025 o 16. hodine.
Verejné strelecké preteky

Srdečne Vás pozývame na Verejné strelecké preteky „O putovný pohár predsedu OPK Partizánske“ v disciplíne AT, ktoré sa budú konať dňa 7. septembra 2025.
Tréning pred pretekmi je možný 6. septembra 2025, 9:00 – 11:00 h.
Miesto konania: Strelnica Salaš Partizánske
čas: 8.00 – 8:50 – prezentácia
9:00 začiatok pretekov
Formát pretekov: Strieľať sa bude 3×25 terčov
Ocenenia pre najlepších: Poháre a finančné ceny pre najlepších strelcov
Divadlo: RND – Ako sme sa hľadali

Hra Ako sme sa hľadali, ktorú Stanislav Štepka napísal na základe autentického listu z roku 1584, mala prvú premiéru v roku 1983 v trnavskom divadle v réžii Juraja Nvotu (v RND mala druhú premiéru v roku 2003). A práve Juraj Nvota je aj režisérom novej, upravenej, doplnenej najnovšej verzie Štepkovej poetickej hry. A pretože myšlienky o našej národnej ceste a hľadanie identity sú v našej spoločnosti stále mimoriadne aktuálne, rozhodli sme sa hru uviesť v našom divadle – v novej aktuálnej autorskej a režijnej podobe.
Vstupenky na predstavenie zakúpite v kancelárii Mestskej umeleckej agentúry v Dome kultúry, alebo si ich môžete rezervovať telefonicky na 038 / 749 3815
Vesmírne Partizánske

Mesto Partizánske v spolupráci s Hvezdárňou v Partizánskom a Mestskou umeleckou agentúrou vás pozývajú na stretnutie s veľkými nafukovacími modelmi Zeme, Mesiaca, Slnka a Jupitera. Návštevníci sa môžu tešiť aj na večerné pozorovanie s odborným výkladom a netradičné osvetlenie námestia vo večerných hodinách. Podujatie je určené pre širokú verejnosť, najmä pre rodiny s deťmi .Podujatie sa v prípade nepriaznivého počasia neuskutoční.
Hyundai Extraliga žien
Florbal ženy: FBK Harvard Partizánske – FBK Kométa Spišská N. Ves

Hyundai Extraliga žien
Florbal ženy: FBK Harvard Partizánske – FBK Kométa Spišská N. Ves

Muzikál: Kubo
pocta Jozefovi Krónerovi

Živé, energické a zábavné predstavenie! Muzikál Kubo v modernej a divácky príťažlivej podobe! Originálne piesne Simi Magušinovej, hudba Peter Uličný, folklór fashion show Adrieny Adamíkovej. Bravúrne herecké a tanečné výkony, fúzia moderného tanca a folklóru! Plejáda skvelých hercov a tanečníkov! Muzikál KUBO je oslavou slovenského folklóru a vzdanie holdu velikánovi slovenskej filmovej a divadelnej scény – Jozefovi Kronerovi.
Predpredaj vstupeniek:
Kancelária Mestskej umeleckej agentúry,
Dom kultúry, Námestie SNP Partizánske
rezervácia: 038 / 749 3815
Hornonitrianska Enduro Séria
Partizánske
5. (finálové) kolo

2. slovenská hokejová liga
HK Iskra Partizánske – HO Hamikovo Hamuliakovo

V sobotu 20. septembra 2025 začína ďalšia sezóna aj pre hokejistov HK Iskra. V úvodnom zápase 2. slovenskej hokejovej ligy privítajú muži HK ISKRA Partizánske súpera z HO Hamikovo Hamuliakovo. stretnutie sa začína o 18:00 h. Tešíme sa na vás!
Hornonitrianska Enduro Séria
Partizánske
5. (finálové) kolo

V. liga muži severozápad – ZsFZ
FK Tempo Partizánske – TJ Spartak Kvašov

V ďalšom zápase V. futbalovej ligy sa na štadióne Karola Jokla stretnú domáce FK Tempo Partizánske s TJ Spartak Kvašov. Úvodný hvizd zaznie v sobotu 27. septembra o 15. hodine. Čakáme vás v hľadisku!
2. slovenská hokejová liga
HK Iskra Partizánske – HC Prievidza

Divadlo: RND – ako sme sa hľadali

Hra Ako sme sa hľadali, ktorú Stanislav Štepka napísal na základe autentického listu z roku 1584, mala prvú premiéru v roku 1983 v trnavskom divadle v réžii Juraja Nvotu (v RND mala druhú premiéru v roku 2003). A práve Juraj Nvota je aj režisérom novej, upravenej, doplnenej najnovšej verzie Štepkovej poetickej hry. A pretože myšlienky o našej národnej ceste a hľadanie identity sú v našej spoločnosti stále mimoriadne aktuálne, rozhodli sme sa hru uviesť v našom divadle – v novej aktuálnej autorskej a režijnej podobe.
Vstupenky na predstavenie zakúpite v kancelárii Mestskej umeleckej agentúry v Dome kultúry, alebo si ich môžete rezervovať telefonicky na 038 / 749 3815
Verejné korčuľovanie

Verejné korčuľovanie

Ľadová plocha zimného štadióna bude verejnosti k dispozícii v nedeľu 5. októbra 2025 popoludní od 12:00 do 14:00 hodiny.
Influencerky – divadelná komédia

Joja tvorí z igelitu šialenú módu a propaguje ju na internete, Hana odišla z veľkej korporácie, žije v lese ako hájnikova žena a varí pred kamerou a Mária má 77 rokov a vie všetko o živote, smrti a sexe po sedemdesiatke. Čo ich spája? Sú predsa influencerky!
Tri výrazné komičky Oľga Belešová, Zuzana Martinková a Lucia Vráblicová ako tri extravagantné influencerky, ktoré nemajú takmer žiadnych followerov, ale čo ak raz?! Nekorektný humor o vzťahoch, smrti aj živote, absurdná komédia o divnej dobe a dnešnom Slovensku.
alebo online na
Futbal: FK Tempo Partizánske – FK Slovan Hlohovec

Pozývame vás do hľadiska futbalového štadióna Karola Jokla. Dvanáste kolo V. futbalovej ligy ZsFZ severozápad postaví proti sebe mužov FK Tempo Partizánske a FK Slovan Hlohovec. Stretnutie sa uskutoční v sobotu 11. októbra 2025 so začiatkom o 15. hodine.
Basketbal:
BK Iskra Partizánske – BK Lokomotíva Sereď

Basketbalová II. liga mužov zavíta v novej sezóne opäť do Partizánskeho. domáci BK Iskra Partizánske nastúpia na palubovke telocvične ZŠ na Malinovského ulici proti basketbalistom BK Lokomotíva Sereď.
Stretnutie sa odohrá v sobotu 11. októbra 2025 o 17. hodine. vstup je voľný
Hokej: HK Iskra Partizánske – HK Bratislava

Na zimnom štadióne v Partizánskom sa v štvrtom kole II. slovenskej hokejovej ligy stretnú muži HK Iskra Partizánske s HK Bratislava. Stretnutie začína v sobotu 11. októbra 2025 o 18. hodine.
Bohyne v nás – liečivá komédia

Karel Roden: Kapitán Skvělouš

Muž – otec – superhrdina! Zoznámte sa s najnenápadnejším hrdinom sveta, ktorý bojuje proti zloduchom, zachraňuje ľudí a nedá dopustiť, aby deti šli spať po večierke. Dojemný príbeh plný vnútornej sily, nadnášajúceho humoru, no i smútku a otázok o existencii je divadelným zážitkom na jedno zhltnutie. V oceňovanej hre Alistaira McDowalla sa predstaví obľúbený herec Karel Roden, ktorý sa prezlečie do scvrknutého plášťa a silou svojho talentu sa zmocní monológu sršiaceho invenciou. Vydajte sa s nami na jedinečnú jazdu životom, ktorá nám pripomenie, že aj tí neporaziteľní nie sú imúnni voči tragédii.
V čase, keď sa muži často zdajú byť vnímaní ako zbytoční, je hra o každodennom superhrdinovi dojímavým príbehom, i keď sa sentimentalite vyhýba len o fúz. Jeho hrdinom je Mark, obyčajný chlapík, ktorý sa živí predajom. Jedného dňa stretne ženu a stane sa otcom dcéry. Už čoskoro však bude musieť vykročiť zo svojho tieňa a stať sa kapitánom Skvěloušom, najmä keď sa jeho manželstvo začne rozpadať.
V. futbalová liga severozápad – ZsFZ
FK Tempo Partizánske – OFK Tovarníky

II. basketbalová liga – západ
4. kolo
BK Iskra Partizánske – BK DSG Dunajská Streda

Basketbalisti BK Iskra Partizánske visia po treťom kole na chvoste tabuľky. O prvé víťazstvo v aktuálnom ročníku zabojujú v sobotu 25. októbra na domácej palubovke v dueli s BK DSG Dunajská Streda. Úvodný rozskok stretnutia je na programe o 17. hodine v telocvični ZŠ na Malinovského ulici.
2. slovenská hokejová liga
6. kolo
HK Iskra Partizánske – MŠK Púchov

V šiestom kola HK Iskra Partizánske vyzve na domácom ľady v súboji o body MŠK Púchov, ktorý doteraz ako jediný tím neprehral v riadnom hracom čase. Stretnutie sa začína v sobotu 25. októbra o 18. hodine.
Chynorianske ochotnícke divadlo
Zlaté pierka

Spolu s Chynorianskym ochotníckym divadlom pripravujeme pre deti a rodičov výbornú divadelnú rozprávku Zlaté pierka, ktorá bude v spoločenskej sále DK odohratá 7.11.2025 o 17.00 h. Vstupné na predstavenie je 5 €. Vstupenky zakúpite tradične v kancelárii DK na I. poschodí, prípadne na tel. čísle 038/7493815. Tešíme sa na Vás.
Verejné korčuľovanie

Silné reči: Diera v nebi

Divadelná komédia veľkých plánov a malých možností. Podujatie sa uskutoční v piatok 14. novembra 2025 o 19. h v spoločenskej sále DK na Námestí SNP. Predpredaj vstupeniek
Športovci a nadšenci z klubu Vitale vás pozývajú na
Slovenský pohár v zimnom plávaní.

Druhé preteky Slovenského pohára sa uskutočnia v sobotu 15. novembra 2025 na kúpalisku dúha v Partizánskom. Vypísané sú viaceré plavecké dĺžky od 50m do 1000m, v kategóriách muži, ženy a juniori. Na preteky je nutné registrovať sa online prostredníctvom webstránky ŠportovéOtužovanie.sk. Prezentácia v deň pretekov je od 8:30h.
Podujatie je realizované s finančnou podporou mesta Partizánske pod záštitou primátora mesta. J. Božika.
florbalová Hyundai extraliga žien
10. kolo
FBK Harvard Partizánske – MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto

V desiatom kole najvyššej florbalovej súťaže žien privítajú domáce florbalistky BK Harvard Partizánske súpera zo severu Slovenska. Hráčky Kysuckého Nového Mesta budú ťažkým súperom, o čom svedčí aj o jednu priečku lepšie postavenie. Zápas teda bude mať riadnu iskru. Ak sa Partizánčankam podarí vyhrať preskočia práve Kysučanky. Príďte podporiť naše baby v priamom súboji o priebežnú tretiu priečku !
Zápas sa hrá v nedeľu 16. novembra o 15. hodine v mestskej športovej hale.
RND: V Adamovom rúchu

Nová komédia Stanislava Štepku V Adamovom rúchu v dobovej humornej podobe vykresľuje poetický vzťah dramatika k ženám jeho života.
Hokej: HK Iskra Partizánske – HK Bratislava

Víkend plný hokeja. V sobotu cestujú muži HK Iskra do neďalekej Prievidze, a hneď v nedeľu 16. novembra odohrajú ďalší majstrovský zápas 2. ligy na domácom ľade proti HK Bratislava. Stretnutie sa začína o 18. hodine. Tešíme sa na vás v hľadisku!
RND: V Adamovom rúchu (VYPREDANÉ)

Nová komédia Stanislava Štepku V Adamovom rúchu v dobovej humornej podobe vykresľuje poetický vzťah dramatika k ženám jeho života.
Divadlo: Zajtra je premiéra

Čo všetko sa môže pokaziť, keď je v divadle premiéra? Slávna herečka, ktorú bravúrne stvárňuje Kamila Magálová, sa rozhodne osláviť životné jubileum premiérou, ale na skúšku má iba jediný deň, lebo ju viac zaujíma, čo sa bude jesť a piť na raute a kde bude sedieť jej bývalý manžel.
Pri skúške sa všetko mení na grotesku: režisérka zároveň prestavuje dom, manažér díluje lubrikačné gély, scénografka koučuje zvieratá a asistent pracuje v neziskovej nadácii. Uvidíme aj reklamu na autonabíjačky, fragment fiktívneho seriálu Okresný špitál a možno konečne dôjde aj na skúšanú hru…
Basketbal:
BK Iskra Partizánske – BK Bánovce nad Bebravou

Domáci muži BK Iskra Partizánske nastúpia na palubovke telocvične ZŠ na Malinovského ulici proti basketbalistom BK Bánovce nad Bebravou.
Stretnutie sa odohrá v sobotu 6. decembra 2025 o 17. hodine. Vstup je voľný.
II.basketbalová liga mužov
BK Iskra Partizánske – AŠK Slávia Trnava

Posledný tohtoročný zápas odohrajú basketbalisti Iskry Partizánske na domácej palubovke. V sobotu 20. decembra privítajú tabuľkového suseda AŠK Slávia Trnava. Stretnutie sa začína o 17. hodine v telocvični ZŠ na Malinovského ulici.
II. hokejová liga
HK Iskra Partizánske – HC Dukla Senica

Šláger 14. kola II. hokejovej ligy mužov sa hrá v Partizánskom. Tretí celok tabuľky HK Iskra Partizánske hostí lídra súťaže HC Dukla Senica. Súboj o čelo súťaže je na programe v sobotu 20. decembra 2025 od 18. hodiny na Zimnom štadióne v Partizánskom.
Titan Fight Night 21

Zápas o opasok TFN: Hianik vs. Ďurík
Ťažká váha z Čiech: Petr Pastýrik vs domáva ťažká vaha Ján Babol, zápas, na ktorý sa rok čakalo
Reptík vs. Bukai – 3. zápas v ťažkej váhe na jednom galavečeri (unikát v strednej Európe!), obháji Bukai svoj opasok ?
Marián Jakubík vs. „Maximko“ Nagy (Bratislava) – zápas domáceho miláčika
Dvaja známi komentátori si to rozdajú v boxe!
A ako čerešnička na torte: FIGHT OF MODERATORS – Peter Obert vs. Matej Száraz
Verejné korčuľovanie

Ľadová plocha zimného štadióna bude pre verejné korčuľovanie k dispozícii v nedeľu 21.12. od 12:30 do 14:30 h
Verejné korčuľovanie

Ľadová plocha zimného štadióna bude pre verejné korčuľovanie k dispozícii v pondelok 22.12. od 13:30 do 14:45 h
Verejné korčuľovanie

Ľadová plocha zimného štadióna bude pre verejné korčuľovanie k dispozícii v utorok 23.12. od 13:30 do 14:45 h
Florbal: Vianočný memoriál Dávida Galáča

Vianočný Memoriál Dávida Galáča je florbalový turnaj, ktorý nesie meno na počesť výnimočného mladého športovca a nášho kamaráta. Hlavným cieľom turnaja je nielen florbal, ale aj pomoc tým, ktorí to najviac potrebujú. Tento rok sa počas podujatia bude pomáhať Christiánkovi, ktorému bolo diagnostikované ojedinelé genetické ochorenie ATR-X syndróm. Celý výťažok z turnaja, spolu s dobrovoľnými príspevkami z podporných aktivít poputuje na terapie, ktoré Christiánko potrebuje pravidelne absolvovať.
tešiť sa môžete aj na
– turnajový bufet
– tombolu s atraktívnymi cenami
– sviatočnú dávku florbalu
– ocenenia pre najlepších
Nohejbalový turnaj

Memoriál Márie Trčovej v malom basketbale

Verejné korčuľovanie

Ľadová plocha zimného štadióna bude pre verejné korčuľovanie k dispozícii v sobotu 27.12. od 18:00 do 20:14 h